Armijas lidmašīna ietriecas ēkā Indonēzijā; 2 bojāgājušie

© Ekrānšāviņš no Aljazeera.com

Trešdien Indonēzijas gaisa spēku lidmašīna ietriekusies ēkā Javas salā. 2 cilvēki, kas atradās lidmašīnā gājuši bojā, sieviete, kura atradās ēkā smagi ievainota, informē ziņu aģentūra AP.

Piloti veica mācību lidojumā, kad pēkšņi lidmašīna strauji tuvojās zemei Javas salas austrumos un ietriecās ēkā. Dzīvojamā māja pilnībā iznīcināta, taču sieviete, kas tajā atradās nekavējoties nogādāta slimnīcā, kur mediķi cīnās par viņas dzīvību.

Sievietes kaimiņi MetroTV pastāstījuši, ka lidmašīna strauji zaudējusi augstumu, no tās nākuši dūmi, un tā ar priekšgalu ietriekusies ēkā.

Uz notikuma vietu devusies izmeklētāju komanda, kura skaidros avārijas iemeslus.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais