Dienvidāfrika svin Mandelas atbrīvošanas 20 gadadienu

Dienvidāfrikā šodien piemin 20 gadadienu kopš no cietuma izlaists cilvēktiesību cīnītājs Nelsons Mandela, un tas bija solis uz aparteīda režīma izbeigšanu šajā valstī.

Pašlaik 91 gadu vecais N. Mandela 1994. gadā kļuva par Dienvidāfrikas pirmo melnādaino prezidentu.

Viens no svinību pasākumiem bija gājiens cauri Viktora Verstera cietuma vārtiem, pie kā nu ir novietota Mandelas statuja — tajā viņš redzams ar gaisā paceltu roku. Iespēju iziet pa cietuma vārtiem izmantoja vairāki simti dzeltenos kreklos tērptu cilvēku. Kā vēsta BBC, tas bija skats, par kuru Mandela būtu lepns — gājēju vidū bija melnādainie, baltādanie un citu rasu pārstāvji, kas soļi cits citam blakus.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais