Aktieris Šons Penns kategoriski noliedzis, ka viņa pērn veiktā intervija ar vienu no pasaules varenākajiem narkotiku kontrabandistiem Hoakinu Gusmanu jeb Īso (El Chapo) būtu varējusi Meksikas varasiestādēm kaut kā palīdzēt šā narkobarona sagūstīšanā. Meksikas amatpersonu paziņojumus viņš vērtē kā mēģinājumu uzrīdīt sev Sinaloas karteli, kuru vada H. Gusmans, taču vienlaikus bijis spiests atzīt, ka uz interviju balstītais raksts, kas publicēts žurnālā Rolling Stone, diemžēl nav sasniedzis savu mērķi.
Reuters atgādina, ka H. Gusmanu, kurš iepriekš jau divas reizes veiksmīgi bija izbēdzis no Meksikas cietumiem (beidzamo reizi – pagājušā gada jūlijā), Meksikas varasiestādēm izdevās aizturēt 8. janvārī. Nākamo dienu laikā meksikāņu amatpersonas vairākkārt uzsvērušas, ka viņa sagūstīšanā lielu lomu nospēlējis tas, ka Š. Pennam ar meksikāņu aktrises Kates del Kastiljo un vēl vairāku cilvēku starpniecību izdevās tikties ar H. Gusmanu, lai nointervētu viņu. No šiem paziņojumiem izriet, ka Š. Penns, viņam pašam to nezinot, izmantots, lai noskaidrotu narkotiku kontrabandista slēpni.
Pēc vairāk nekā nedēļu ilgas klusēšanas Š. Penns, kuru par narkobarona intervēšanu un glorificēšanu ASV bargi kritizējuši, beidzot nācis klajā ar savu versiju par notikušo. Intervijā CBS raidījumam 60 Minutes viņš paziņojis, ka nekādas saistības starp viesošanos pie H. Gusmana un viņa arestu neredz. «Mēs pie viņa bijām pirms daudzām, daudzām nedēļām – pagājušā gada 2. oktobrī. Turklāt H. Gusmans tika notverts ļoti tālu no tās vietas, kur mēs viņu apciemojām. Tas, ka mana un manu kolēģu vizīte pie El Chapo bija ļoti svarīgs posms viņa notveršanā, ir tikai mīts,» skaidrojis 55 gadus vecais Š. Penns. Viņš uzskata, ka Meksikas amatpersonu paziņojumi ir saistīti ar skaudību – to, ka kādam izdevies H. Gusmanu atrast ātrāk, nekā to spējuši policisti un karavīri (jāatgādina, ka publikācija Rolling Stone jau bija izreklamēta). Š. Penns gan uzsvēris, ka nekādi lauri šajā sakarā viņam nepienākas un arī profesionāliem žurnālistiem nav iemesla būs greizsirdīgiem – viņš pats nav uzmeklējis H. Gusmanu, bet tikai veiksmīgi izmantojis savus iepriekšējos kontaktus. Š. Pennam radies iespaids, ka Meksikas varasiestādes pašlaik atriebjoties mēģina uzrīdīt viņam Sinaloas karteli, taču uz 60 Minutes žurnālista Čārlija Rouza jautājumu, vai viņš baidās par savu dzīvību, aktieris atbildējis pārliecinoši: «Nē!»
Tajā pašā laikā Š. Pennam nācies atzīt, ka publikācija Rolling Stone diemžēl nav sasniegusi savu mērķi. Viņš bija vēlējies, lai notiktu diskusijas par to, kas amerikāņu ģimenēs tiek darīts, lai jaunieši nesāktu lietot narkotikas, jo galu galā H. Gusmans un viņiem līdzīgie tikai apmierina pieprasījumu pēc tām. Taču narkotiku kontrabandista notveršanas kontekstā daudz vairāk tiek runāts par to, kāda bijusi Š. Penna loma un cik ētiski viņš rīkojies, dodoties intervēt cilvēku, kuru tiesas priekšā vēlas saukt arī ASV varasiestādes, kas pieprasījušas viņa izdošanu.