Indonēzijas valdība zināja par gaidāmo teroraktu

© F64

Ārvalstu mediji ziņo, ka Indonēzijas valdība aptuveni pirms mēneša saņēmusi informāciju par to, ka, iespējams, šajā valstī tuvākajā laikā tiks sarīkots terorakts.

Šī iemesla dēļ valdība norīkoja aptuveni 150 000 militārpersonu dažādu objektu apsardzei. Paaugstināti drošības pasākumi tika ievēroti lidostās, baznīcās, vietās, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Tāpat pēc šīs informācijas saņemšanas arestētas vairākas personas, kuras, iespējams, plānojušas veikt uzbrukumus.  Valdības rīcībā esošā informācija liecinājusi, ka uzbrukumi plānoti amatpersonām un juristiem.

Pagaidām nav skaidrs, vai ceturtdien notikušie terorakti saistīti ar iepriekš jau saņemto informāciju. Pagaidām neviens grupējums nav uzņēmies atbildību par uzbrukumiem.

Kā vēsta ziņu aģentūra AFP, Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā ceturtdien notikušas vairākas spridzekļu eksplozijas un apšaude. Pēc šobrīd pieejamās informācijas zināms, ka 7 cilvēki gājuši bojā. 

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais