Krievijas FSB: Krievijas lidmašīnas notriekšana bija terorakts

© scanpix

Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) direktors Aleksandrs Bortņikovs Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam paziņojis, ka oktobra beigās notikusī lidmašīnas katastrofa Sīnāja pussalā uzskatāma par teroraktu.

"Mēs varam teikt, ka lidmašīnas nogāšanās Sīnāja pussalā bija terorakts," Bortņikovs norādīja Putinam. Šāda informācija iegūta analizējot gan to, kā lidmašīnā atradušies pasažieri, gan lidmašīnas atlūzas pēc katastrofas.

Bortiņikovs norādīja, ka saskaņā ar katastrofas analīzi, lidojuma laikā aviolainerī uzstādīta 1,5 kilogramus smaga sprāgstviela. Tā rezultātā lidmašīna sadalījās gaisā, un atlūzas atrodamas ļoti izkliedētā laukumā uz zemes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādījis, ka nekavējoties jāatrod personas, kas veikušas šo noziegumu. 

Tiesa, lidmašīnas katastrofas izmeklēšanu veic arī Ēģiptes speciālisti, kuri šobrīd šo informāciju nav apstiprinājuši.

Krievijas aviolainera Airbus A321 katastrofa notika šī gada 31.oktobrī. Tajā gāja bojā visi 217 lidmašīnas pasažieri un 7 apkalpes locekļi.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais