Līdz 2017.gadam Eiropā ieradīsies miljoniem migrantu

© SCANPIX

Eiropas Savienības amatpersonas paziņojušas, ka pēc aptuvenajām aplēsēm līdz 2017.gadam Eiropā ieradīsies 3 miljoni patvēruma meklētāju.

Eiropas Savienības amatpersonas arī norādījušas, ka bēgļi radīs nelielu pozitīvu ietekme ES ekonomikai. Saskaņā ar aprēķiniem 2015.gadā Eiropā ieradušies 500 000 patvēruma meklētāju, 2016. gadā ieradīsies par vienu miljonu vairāk, savukārt, 2017.gadā patvēruma meklētāju skaits, kas ieradīsies Eiropā atkal saruks. 

Šobrīd visvairāk patvēruma meklētāju ieradušies Grieķijā. Vakar tika uzsākta programma, ar kuras palīdzību šie cilvēki no Grieķijas tiks pārvietoti uz citām Eiropas valstīm. 

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais