Zināms, no kā miruši Airbus A321 katastrofas upuri

Glābēji turpina darbu lidmašīnas katastrofas vietā © SCANPIX

Ārsti, kuri apskatījuši bojāgājušo mirstīgās atliekas pēc sestdien notikušās traģiskās lidmašīnas katastrofas Sīnāja pussalā Ēģiptē, informē, ka gūtie ievainojumi vēsta, ka visdrīzāk uz lidmašīnas klāja patiešām notikusi eksplozija.

Ārsts no Ēģiptes, kurš apskatījis lielāko daļu bojāgājušo mirstīgās atliekas Krievijas medijiem stāstījis, ka ļoti lielam bojāgājušo skaitam ir līdzīgas traumas. Turklāt, tās norāda, ka, iespējams, lidmašīna eksplodējusi pirms nokritusi. Lielāko daļu upuru ķermeņu klāj apdegumi. Ārsts arī konstatējis, ka upuri, kuri atradušies priekšējā lidmašīnas daļā, gājuši bojā no dažādām galvas traumām, šoka, liela asins zuduma.

Tā kā vairākus katastrofas upurus ir sarežģīti atpazīt, tad vispirms tiek veiktas DNS analīzes, lai mirstīgās atliekas varētu nodot šo cilvēku radiniekiem. 

Lidmašīna avarēja šī gada 31.oktobrī. Uz aviolainera Airbus A321 klāja atradās 217 pasažieri un 7 apkalpes locekļi. 

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais