Pieaudzis no SARS paveida mirušo skaits

© scanpix.ee

Dienvidkorejā no SARS paveida - Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusa jeb MERS - miruši jau 23 cilvēki, ceturtdien paziņojušas varasiestādes.

Dienvidkoreja ceturtdien paziņojusi par trim jauniem nāves gadījumiem un trim inficēšanās gadījumiem, vairojot bažas par nespēju savaldīt šīs slimības uzliesmojumu.

Kopējais saslimšanas gadījumu skaits Dienvidkorejā sasniedzis 165.

24 no saslimušajiem cilvēkiem ir izveseļojušies un izrakstīti no slimnīcas, bet 17 pacientu stāvoklis ir nestabils, tādēļ mirušo skaits var vēl pieaugt.

ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) trešdien pauda bažas par MERS uzliesmojumu Dienvidkorejā, kas ir lielākais ārpus Saūda Arābijas.

Organizācija paziņoja, ka tas ir modinātāja zvans, un aicināja valstis būt modrākām.

PVO arī norādīja, ka zināšanu trūkums par slimību medicīnas darbinieku vidū un sabiedrībā ir viens no iemesliem, kas veicinājis tās straujo izplatību Dienvidkorejā.

MERS pacienti slimnīcās ilgi tiek turēti pārpildītās uzņemšanas telpās, un vieni un tie paši ārsti konsultē pacientus vairākās slimnīcās, šādi arī, iespējams, veicinot slimības izplatīšanos.

Situāciju pasliktina arī ģimenes locekļu un apmeklētāju paradums uzturēties vienā palātā ar pacientu.

Dienvidkorejā inficēšanās gadījumu skaits bija sācis pakāpeniski sarukt, un otrdien Veselības ministrija paziņoja, ka ļaunākais varētu būt jau garām. Tomēr trešdien tika konstatēti astoņi jauni saslimšanas gadījumi, kas šīs cerības sagrāva.

Aptuveni 35% inficēšanās gadījumu saslimušie ir ģimenes locekļi un draugi, kas apmeklējuši pacientus vai tos aprūpējuši, 18% ir medicīnas darbinieki.

Karantīnā ievietoti vairāk nekā 6700 cilvēku, bet aptuveni 4500 vairs neatrodas karantīnā.

Līdzīgi SARS, MERS rada dziļu plaušu infekciju, un pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Tomēr atšķirībā no SARS ar MERS inficētajiem drīzumā rodas arī nieru darbības problēmas.

ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) apstiprinājusi vairāk nekā 400 nāves gadījumu no MERS un vairāk nekā 1000 laboratoriski apstiprinātu inficēšanās gadījumu. Slimība skārusi vairāk nekā 20 valstis, bet vissmagāk Saūda Arābiju.

Pret MERS nav vakcīnas.