Pie robežas ar Ukrainu atrodas aptuveni 55 000 Krievijas karavīru, pirmdien paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks.
"Pie robežas ar Ukrainu Krievija tur lielu savu spēku grupējumu, kas, iespējams, tiks izmantots nelikumīgo grupējumu kaujasspēju palielināšanai. Grupējuma [karavīru skaits] sasniedzis 48 000, un vēl ir ap 3700 Krievijas bruņojuma un kara tehnikas," sacīja ministrs.
Viņš arī pavēstīja, ka kopš Minskas vienošanās spēkā stāšanās šī gada 12.februārī kaujinieki vairāk nekā 4000 reižu pārkāpuši ugunspārtraukšanas režīmu, kā rezultātā gājuši bojā vairāk nekā 100 Ukrainas karavīru un 50 mierīgo iedzīvotāju.
Pēc viņa teiktā, kaujinieki kopš 12.februāra 120 reizes apšaudījuši apdzīvotās vietas, nogalinot un sakropļojot mierīgos iedzīvotājus.
Poltoraks norādīja, ka kopš aprīļa kaujinieki apšaudes veikuši divas reizes vairāk.
Pēc viņa teiktā, notikumi ap Marjinku parāda, ka kaujinieki un viņu saimnieki Maskavā nevēlas ievērot Minskas vienošanās, kas atkal ir uz izjukšanas robežas. Turklāt kaujinieki traucē Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju darbam un neatvelk smago bruņojumu.
Kā paziņojis Ukrainas prezidenta padomnieks Jurijs Birikovs, Ukrainas spēki kopš pretterorisma operācijas sākšanas Donbasā zaudējuši 1723 karavīrus.
"Līdz 7.jūnija plkst.18.36 kopējie neatgriezeniskie zaudējumi karavīru vidū fiksēti pie atzīmes 1723, no kuriem 1268 cilvēki ir no Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Taču to ir vairāk, ne radikāli, taču vairāk," savā "Facebook" lapā raksta Birikovs.
Kā paziņojis ANO cilvēktiesību augstā komisāra birojs, bojāgājušo skaits konfliktā Ukrainas austrumos pārsniedzis 6400 cilvēkus.
No 2014.gada aprīļa vidus līdz 2015.gada 1.jūnijam konflikta zonā Ukrainas austrumos reģistrēti 6417 bojāgājušie, tostarp vismaz 626 sievietes un bērni, 15 962 cilvēki guvuši ievainojumus, liecina ANO dati.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos, kura ar Vācijas un Francijas atbalstu februārī tika panākta Minskā, paredzēja ugunspārtraukšanu no 14.februāra pusnakts, smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju pielaišanu pamiera novērošanai. Tomēr vienošanās pilnībā joprojām nav ievērota un epizodiskas sadursmes Ukrainas austrumos turpinās.