Ukrainā iebraucis kārtējais Krievijas "palīdzības konvojs"

© scanpix

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas autokolonnas ar tā dēvēto humāno palīdzību šķērsojušas Ukrainas robežu un dodas Doņeckas un Luhanskas virzienā, paziņoja ministrijas Nacionālais krīzes situāciju vadības centrs.

Kā paskaidroja ministrijā, 120 automašīnas ved uz Donbasu vairāk nekā 1,4 tūkstošus tonnu humānās palīdzības - pārtikas produktus, pirmās nepieciešamības preces, mācību literatūru Donbasa skolēniem un studentiem, kā arī celtniecības materiālus.

Kā vēsta Krievijas ziņu aģentūras TASS korespondents, visas muitas un robežas šķērsošanas formalitātes divos robežpunktos veiktas, klāt esot Ukrainas muitas un robežsardzes, kā arī EDSO novērotāju misijas pārstāvjiem.

Tiesa gan, par iepriekšējām Krievijas "palīdzības konvoju" kravām, par kuru saturu netika gūts neatkarīgs apstiprinājums, Kijevas pārstāvji izteica aizdomas, ka kravas automašīnās patiesībā tiek vests bruņojums Krievijas algotņiem un regulāro daļu karavīriem.

Kopš augustā Donbasā nogādāti vairāk nekā 30 tūkstoši Krievijas "humāno kravu", vēsta TASS. Šis ir jau 24.konvojs.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais