Ķīnieši gaida Latvijas pienu un gaļu

© Scanpix

Ķīnas premjerministrs Li Kecjans šodien Belgradā, tiekoties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V), apstiprinājis savas valsts ieinteresētību gaļas un piena produktu importā no Latvijas, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Viņš uzsvēris, ka Ķīnu interesē augstvērtīga un droša pārtika. Straujuma sarunas laikā izteikusi gandarījumu, ka Ķīna ir sertificējusi Latvijas piena un gaļas produkciju un ka ir izdarīts viss nepieciešamais, lai Latvijas ražotāji varētu ieiet šīs valsts tirgū.

Straujuma minējusi, ka Latviju interesē Zīda ceļa ekonomiskais atzars. Viņa klāstījusi, ka Latvija ir atvērta divpusējai un arī plašākai reģionālai sadarbībai ar Ķīnu gan transporta un tā infrastruktūras, gan loģistikas jomā. Pieminēta arī Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā, kas šai sadarbībai piešķir papildu nozīmīgumu.

Premjerministre arī ielūgusi Kecjanu apmeklēt Latviju. Pieņemot šo ielūgumu, Ķīnas premjers atklājis, ka Latvijā viesojies pirms 20 gadiem un cer to apmeklēt atkārtoti.

Sarunā ar aģentūru LETA Straujuma pēc tikšanās uzsvēra, ka tagad viss ir atkarīgs no Latvijas uzņēmumiem - cik tie būs aktīvi un kā darbosies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kā organizēs tirdzniecību ar Ķīnu.

"Ķīnas tirgus mums ir ļoti svarīgs, jo īpaši ņemot vērā Krievijas noteiktās sankcijas un rubļa vērtības kritumu. Ķīnas tirgus ir milzīgs, un tās ir iespējas ieiet tajā ar inovatīviem un bioloģiskiem produktiem," teica Straujuma. Viņasprāt, Latvijas uzņēmumiem šī iespēja būtu maksimāli jāizmanto. Tomēr daudz kas būs atkarīgs no tā, cik paši uzņēmēji būs gatavi eksportēt uz Ķīnu. Šajā ziņā ļoti svarīgi ir, lai uzņēmēji sadarbotos savā starpā, uzsvēra premjerministre.

Šodien viņai notikusi tikšanās arī ar Serbijas valdības vadītāju Aleksandru Vučiču, ar kuru pārrunāta gaidāmā Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības padomē. Vučičs uzsvēris, ka Serbija ir ceļā uz Eiropas Savienību un šis mērķis nav maināms.

Pēcpusdienā Straujumai paredzēta dalība Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas valstu samitā. Galvenā diskusiju tēma būs par ekonomiskās sadarbības veicināšanu, jo īpaši infrastruktūras, augsto tehnoloģiju un zaļo tehnoloģiju jomās.

Svarīgākais