Neparastākās māņticības no visas pasaules

© Scanpix

Lai arī rit jau 21.gadsimts, pasaule vēl aizvien aizraujas ar māņticību.

Piemēram, Argentīnā tiek uzskatīts, ka jebkurš, nosaucot bijušā Argentīnas prezidenta Karlosa Menema vārdu, var piesaukt sev lāstu. Gan šī vārda izteicējam, gan visiem, kas to dzird, lai novērstu lāstu ir nevis jāpieklauvē pie koka, bet gan jāpieskaras labajai krūtij vai sēkliniekam.

Brazīlijā maka vai somas nokrišana uz zemes nesot finansiālus zaudējumus.

Ķīnieši pastiprināti izvairās no skaitļa 4 lietošanas, kura izruna ķīniešu valodā ir ļoti līdzīga vārdam "nāve". 

Ēģiptieši uzskata, ka šķēru atvēršana un nekā negriešana nes nelaimi, bet vēl sliktāk ir atstāt šķēres neaizvērtas. Taču tiek uzskatīts, ka šķēru palikšana zem spilvena palīdztikt vaļā no murgiem.

Francijā pastāv ticējums, ka negaidīta iekāpšana suņa ekskrementos ar kreiso kāju nes veiksmi, savukārt šāda paša darbība ar labo kāju- neveikmi.

Grieķijā, diviem cilvēkiem vienlaicīgi pasakot vienu un to pašu vārdu, ir jāpasaka frāze "Piase Kokkino", kas nozīmē "pieskarties sarkanam". Lai izvairītos no nenovēršama strīda, abiem cilvēkiem pēc frāzes izteikšanas ir jāpieskaras kaut kam sarkanam.

Indijā nav pieņemts griezt nagus otrdienā, sestdienā un nakts laikā. Savukārt ceturtdienās un sestdienās vajag izvairīties no matu griešanas. 

Japānā bērnus brīdina sargāt savus vēderus pērkona laikā, it īpaši pirms iešanas gulēt, lai pērkona dievs Raidžins nenozagtu un neapēstu viņu nabas.

Malaizijā pieņemts, ka nedrīkst sēdēt uz spilveniem, jo tad pēcpuse pārklāsies ar čūlām. Nav grūti iedomāties, kādēļ radusies šāda veida māņticība- neviens nevēlas gulēt uz spilvena, kur ir bijis dibens.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais