Krievija Dienvidāfrikas Republikai piegādās kodolreaktorus

© Scanpix

Krievijas kodolindustrijas uzņēmums "Rosatom" līdz 2023.gadam piegādās Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) līdz astoņiem kodolreaktoriem, pirmdien paziņojis uzņēmums.

Šis līgums ir daļa no abu valstu stratēģiskās partnerības kodolenerģijas jautājumos.

"Rosatom" vadītājs Sergejs Kirijenko norādīja, ka viens reaktors izmaksā aptuveni piecus miljardus, līdz ar to kopējā darījuma summa mērāma ap 40 līdz 50 miljardiem dolāru (aptuveni 30 līdz 40 miljardiem eiro), vēsta aģentūra "Itar-Tass".

Partnerības līgumā, kas tika parakstīts ANO Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) konferences laikā Vīnē, Krievija arī aicināta palīdzēt DĀR infrastruktūras attīstīšanā un apmācīt Dienvidāfrikas speciālistus Krievijas universitātēs.

Paredzēts, ka līguma gaitā "Rosatom" radīs tūkstošiem darbavietu DĀR.

DĀR enerģētikas ministre norādīja, ka viņas valsts uzskata kodolenerģiju par nozīmīgu dzinuli nacionālajai ekonomiskajai izaugsmei, un pauda pārliecību, ka sadarbība ar Krieviju būs sekmīga.

DĀR pašreiz ir tikai viena atomelektrostacija.

Plānots, ka krievu reaktori sāks darboties 2023.gadā.

Pasaulē

Kamēr pa Rīgas ielām laiski klaiņo retais iebraucējs, tikmēr Čehijas galvaspilsētu katru gadu apmeklē astoņi miljoni tūristu. Prāgas iedzīvotājiem par to nemaz nav prieks. Tūristu pūļi ierodas pilsētā galvenokārt pēc lētā alkohola. Ko piedāvā pilsētas vadība? To pētījuši mediju platformas “Deutsche Welle” (DW) žurnālisti.

Svarīgākais