Krievijas iedzīvotāji informāciju par notiekošo valstī un pasaulē saņem no televīzijas un priekšroku ziņu saņemšanai dod valsts telekanāliem un draugiem, nevis internetam, liecina Levadas centra veikta pētījuma rezultāti.
Interneta ziņu izdevumus lasa tikai trešdaļa interneta lietotāju, savukārt federālos telekanālus skatās arvien lielāks iedzīvotāju skaits, turklāt kopš krīzes sākuma Ukrainā uzticamība tiem pieaugusi, liecina dati.
Absolūtais vairākums Krievijas iedzīvotāju (90%) informāciju par notikumiem valstī un pasaulē saņem no televizora, turklāt Maskavā šis rādītājs ir vēl augstāks - 93%, liecina centra veiktais pētījums "Krievijas mediju vide: televīzija, prese, internets".
Vairāk nekā puse iedzīvotāju - 55% - ziņas uzzina no tikai viena avota, galvenokārt televīzijas. Turklāt valsts kanālu auditorija pēdējos divos gados tikai augusi - šobrīd ziņas "Pirmajā kanālā" un "Rossija 1" skatās 82% un 71% iedzīvotāju, salīdzinot ar 71% un 64% pirms diviem gadiem. "Salīdzinoši neatkarīgo" telekanālu REN TV, "Doždj" un "Euronews" informatīvo raidījumu auditorija šī gada martā nepārsniedza 17%.
Pret saņemto informāciju Krievijas iedzīvotāji attiecas ne pārāk kritiski, par ko liecina attieksme pret federālo telekanālu ziņoto par notiekošo Ukrainā un Krimā. Kā liecina Levadas centra dati par martu-maiju, Krievijas iedzīvotājiem mazinājušās šaubas par informācijas objektivitāti par Ukrainā notiekošo. Trīs mēnešu laikā to iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka Krievijas federālie mediji "kopumā objektīvi" atspoguļo notikumus Ukrainā, pieaudzis no 16% līdz 22%, bet 47-50% uzskata, ka ziņas tiek pasniegtas "lielā mērā objektīvi".