Kopenhāgenas konferences noslēgumā panākta vienošanās, kā pārbaudīt siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu samazinājumu.
ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka šis ir „jēgpilns un bezprecendenta izrāviens” globālajos centienos samazināt klimata izmaiņas. Tomēr viņš atzīst, ka priekšā vēl ir smags darbs, lai noslēgtu juridiski saistošu vienošanos.
Darījums, ko noslēgušas ASV, Ķīna, Indija, Dienvidāfrika un Brazīlija, definē metodi, kā pārbaudīt siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu samazinājumu, kā arī paredz apjomus, līdz kuriem šie izmeši jāsamazina. Dokumentā ir atkārtoti norādīts mērķis, ko astoņas vadošās industrializētās valstis šogad noslēdza par ilgtermiņa izmešu samazinājumiem un nodrošina mehānismu, lai palīdzētu nabadzīgajām valstīm pielāgoties klimata izmaiņām.
Tomēr arī pašlaik vienošanās nav pietiekama, lai sasniegtu mērķi — novērstu planētas gaidāmo sasilšanu. Kā norāda BBC, vēl ir jāgaida, kā šo vienošanos uztvers pārējās no konferenci apmeklējušajām valstīm. Tomēr ASV diplomāti atzīst, ka ar rezultāti apmierināta nav neviena puse. Greenpeace jau pauduši sarūgtinājumu, ka politiķi nav spējuši palūkoties tālāk par savu degungalu un paziņojuši, ka „globālās sasilšanas uzveikšanai ir nepieciešams politikas modelis, kas radikāli atšķiras no tā, kas bija Kopenhāgenā”.
B. Obama, kas sniegotajā Kopenhāgenā devās no vienas tikšanās vietas uz citu, Dānijas galvaspilsētā bija iecerējis pavadīt tikai deviņas stundas. Tomēr, kad rādījās, ka vienošanās ir iespējama, savu vizīti viņš pagarināja vēl par sešām stundām.