Latvijas kultūras dienu Īrijā apmeklē tūkstošiem skatītāju

 
©liepaja.lv

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, 4.maijā, ikgadējā Latvijas kultūras dienā Dublinā, piedalījās tūkstošiem skatītāju, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Īrijā.

Popularizējot "Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014", latviešu kultūru un tradīcijas, nacionālo virtuvi, dziesmas, dejas un rotaļas, tautieši Īrijā atzīmēja kultūras dienu, kurā piedalījās gandrīz 240 dalībnieki no visas Īrijas, Latvijas, Lielbritānijas un Zviedrijas.

To organizēja Latvijas vēstniecība Īrijā sadarbībā ar Latvijas kultūras dienu Īrijā pastāvīgo rīcības komiteju. Tādējādi otro gadu grandiozā brīvdabas pasākumā Dublinas vecpilsētā pulcējās tūkstošiem tautiešu, īru, kā arī starptautiskās sabiedrības pārstāvju.

Kultūras dienas programmu atklāja Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Bogdanova, Latvijas vēstnieks Īrijā Gints Apals un Dublinas pilsētas mērs Ošins Kvins. Vēstnieks savā uzrunā atzīmēja tautiešu kopienas aktīvo ieguldījumu šo svētku organizēšanā, aicinot lepoties ikvienu ar iespēju parādīt pašiem sev, Dublinas iedzīvotājiem un viesiem nacionālās vērtības.

Kultūras dienā tika realizēts Rīgai 800 jubilejas svinību koncepts deviņos radošajos kvartālos: "Rīga dzied", "Rīga dejo", "Rīga ēd", "Rīga glezno", "Rīga muzicē", "Rīga caur objektīvu", "Rīga dzīvo zaļi", "Rīga veido" un "Rīga rotaļājas".

Īpašu popularitāti šajā gadā izpelnījās iespēja baudīt latviešu nacionālo virtuvi - sklandraušus, pelēkos zirņus un citus tradicionālos ēdienus, kā arī vērot dejas, iesaistīties daudzās nodarbēs bērniem - pašiem mazākajiem diasporas pārstāvjiem, tai skaitā no piecām latviešu nedēļas nogales skoliņām Īrijā - Dublinā, Portlīšā, Meijo, Tulovā - un Ziemeļīrijā.

Ar vēstniecības atbalstu bija iespējams iepazīties arī ar Latvijas ražotāju produkciju un nobaudīt pārtikas produktus, no kuriem īpašu popularitāti izpelnījās kvass, rupjmaize, desiņas, konfektes un medus produkti.

Vēstniecība pateicas visiem Latvijas kultūras dienu rīkotājiem, dalībniekiem, brīvprātīgajiem un atbalstītājiem par neaizmirstamo kultūras notikumu. Kultūras diena visas dienas garumā Dublinas sirdī Īrijā dzīvojošajiem tautiešiem ļāva sajust Latviju, skanēt latviešu valodai, stiprinot nacionālo identitāti, kā arī saikni ar dzimteni, vienlaikus popularizējot nacionālo kultūru Dublinas pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem, norāda vēstniecībā.

Kultūras diena tika rīkota ar nodibinājuma "Rīga 2014", Ārlietu ministrijas, Dublinas domes, "Temple Bar Company", Īrijas Migrantu integrācijas veicināšanas biroja, Latviešu biedrības Īrijā, vietējo tautiešu kolektīvu un diasporas aktīvistu atbalstu. Kultūras dienu atbalsta arī vairāki Latvijas ražotāji.