ASV un ES nosaka Krievijai jaunas sankcijas

© Scanpix

ASV un Eiropas Savienība (ES) pirmdien noteikušas jaunas sankcijas Krievijai saistībā ar krīzi Ukrainā.

ASV sankcijas noteiktas, reaģējot uz "Krievijas nemitīgo nelikumīgo iejaukšanos Ukrainā un provokatīvo rīcību, kas grauj Ukrainas demokrātiju un apdraud tās mieru, drošību, stabilitāti un teritoriālo integritāti", skaidroja Baltais nams. "Krievijas saistība ar neseno vardarbību Ukrainas austrumos ir neapstrīdama."

Kā pavēstīja Baltā nama preses pārstāvis, jaunās sankcijas attiecas uz septiņām amatpersonām, ieskaitot divus cilvēkus no Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvām aprindām. Šīm personām tiks noteikta līdzekļu iesaldēšana un aizliegums saņemt vīzu iebraukšanai ASV.

Sankciju sarakstā iekļautas šādas personas - viceadmirālis prezidenta pārstāvis Krimā Oļegs Belaveņcevs, uzņēmuma "Rossijskije tehnologii" vadītājs Sergejs Čemezovs, Krievijas vicepremjers Dmitrijs Kozaks, Federālā apsardzes dienesta (FSO) vadītājs Jevgēņijs Murovs, Krievijas Valsts Domes deputāts un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, "Rosņeftj" vadītājs Igors Sečins un Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja pirmais vietnieks Vjačeslavs Volodins.

Tāpat sankcijas - līdzekļu iesaldēšana - pirmdien noteiktas arī 17 kompānijām, kas saistītas ar šīm aprindām.

Turklāt ASV Tirdzniecības ministrija ievieš "papildu ierobežojumus" pret 13 no šīm kompānijām.

Nolemts arī pastiprināt prasības licenču izsniegšanai tādu atsevišķu augsto tehnoloģiju izstrādājumu eksportam uz Krieviju, kas varētu tikt izmantoti militārām vajadzībām.

Tikmēr ES noteikusi sankcijas 15 Krievijas un Ukrainas amatpersonām par viņu lomu Ukrainas krīzē, paziņoja avoti. Uz šīm personām attieksies vīzu aizliegums un tiks iesaldēti viņu aktīvi, taču ES dalībvalstis atturīgi attiecas pret plašu ekonomisko sankciju noteikšanu Krievijai.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais