Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji 10. martā no Krimas parlamenta saņēmuši ielūgumu uz Krimā paredzēto referendumu, vēsta aģentūra Interfakss.
Vienlaikus ar ielūgumu Krimas varasiestādes uz gaidāmo referendumu ielūgušas arī Eiropas Demokrātijas fonda pārstāvjus.
Krimas valdības vadītājs Sergejs Aksenovs apstiprinājis, ka internacionālie militārie novērotāji no EDSO nav ielaisti Krimas autonomās republikas teritorijā.
"Mēs negribam, lai kāds šodien autonomijas teritorijā izplatītu nepareizu informāciju, tāpēc mēs laipni palūdzām EDSO viesus pamest Krimas teritoriju," norāda Aksenovs.
"Daļa Rietumu žurnālistu te ierodas un saredz tikai negatīvo, savukārt to, kas norisinās Ukrainas rietumos, viņi ietiepīgi nevēlas saskatīt, tomēr uzspiež savu viedokli un apsūdz Krimas iedzīvotājus visos nāves grēkos," viņš paziņojis.
Jau ziņots, ka 8. martā trešo reizi Krimā nav ielaisti internacionālie militārie novērotāji no EDSO- viņi apturēti, izšaujot gaisā vairākas lodes.
Tomēr EDSO pārstāvji ārzemju medijiem norādījuši, ka nekādu ielūgumu nav saņēmuši, un arī netaisās viņu pieņemt, jo šādu ielūgumu var sūtīt tikai EDSO organizācijas dalībvalsts.
Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augstā komisāre mazākumtautību jautājumos Astrīda Torsa nav konstatējusi, ka krievvalodīgo tiesības Krimā vai citviet Ukrainā tiktu pārkāptas.
Vienlaikus viņu satrauc vardarbīga konflikta draudi Krimā, kā arī tā iespējamās sekas, kas varētu skart pussalas visas etniskās kopienas, pirmkārt, ukraiņus un Krimas tatārus.
10. martā aptuveni 20 agresīvi noskaņoti "Krimas tautas pašaizsardzības" dalībnieki Krimas galvaspilsētā Simferopolē ieņēmuši kara hospitāli.
Neidentificēti cilvēki Simferopoles kara hospitāļa priekšnieku izveduši ārpus medicīnas iestādes teritorijas. Savā darba vietā viņš varējis atgriezties tikai pēc Ukrainas jūras spēku pārstāvju sarunām ar slimnīcu ieņēmušajiem uzbrucējiem.
Pavēlniecība un viss medicīniskais personāls ir nobloķēti kluba telpās.
Patlaban slimnīcā atrodas 20 smagi slimu cilvēku, viens no viņiem atrodas reanimācijā. Slimnīcas ārsti nevar sniegt pacientiem palīdzību.
Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.