Nīderlandes Veselības ministrijas Zinātniskā padome atbalsta mērenu sauļošanos solārijā

 

Saskaņā ar Nīderlandes Veselības ministrijas Zinātniskās padomes vērtējumu, nav tādu argumentu, kas liecinātu pret mērenu sauļošanos brīvā dabā vai solārijā.

Zinātniskā padome savā vēstulē Nīderlandes ministrijām, kuras nodarbojas ar veselības un patērētāju aizsardzības jautājumu risināšanu, uzsver, ka nevarētu pilnīgi droši apgalvot, ka sauļošanās solārijā paaugstina risku saslimt ar ādas vēzi. Turklāt Zinātniskā padome izsaka pamatotus iebildumus pret Starptautiskās vēža pētniecības aģentūras (IARC) pieņemto lēmumu vienlīdz augstā vēža riska kategorijā ierindot ultravioleto starojumu un solārijus. Šis apgalvojums netiek pamatots ar zinātniskiem pierādījumiem. Turklāt augstā ranga padomes sastāvā esošie zinātnieki vērtējumā izskaidro pietiekošas cilvēka organisma apgādes ar D vitamīnu pozitīvos efektus: pat vairāk kā 90 procentu šī vitamīna ādā veidojas ultravioleto staru ietekmē. "Tas ir pozitīvs signāls, ka šāda atzīta institūcija kā Nīderlandes Veselības padome, vērtējot sauļošanos, pieturās tikai pie objektīvi pamatotiem kritērijiem un no tā izdara izsvērtus secinājumus", Zinātniskās padomes vērtējumu komentē Eds Brants (Ad Brand) no Saules gaismas izpētes foruma (SRF).

Nīderlandes Veselības padome ir visnozīmīgākā Nīderlandes konsultatīvā, zinātniskā komisija veselības jomā. Tās pētījumi, vērtējumi un ieteikumi bieži tiek ņemti par pamatu likumdošanas noteikumu satura izstrādāšanā.

Saules gaismas izpētes forums (SRF) ir bezpeļņas organizācija ar galveno mītni Nīderlandē. Tās mērķis ir plašu sabiedrību informēt par jaunākajām medicīniskajām un zinātniskajām atklāsmēm par mērena ultravioletā starojuma ietekmi uz cilvēku.