Dienvidsudānā noslīkuši 200 cilvēki, kas glābušies no karadarbības

© Scanpix/AFP

Dienvidsudānā pēc prāmja avārijas Nīlā noslīkuši vairāk nekā 200 cilvēki, kas mēģinājuši glābties no karadarbības Malakālā.

Dienvidsudānā turpinās cīņas starp prezidentam Salvam Kīram lojālajiem spēkiem un nestabilo aliansi, ko veido etnisko grupu zemessardzes un sadumpojušās armijas vienības, kas formāli pakļaujas bijušajam viceprezidentam Riekam Mačaram.

Saskaņā ar ANO datiem karadarbība, kas prasījusi vairāk nekā 1000 dzīvību, likusi savas mājas pamest jau aptuveni 355 000 cilvēku.

Pasaulē

Sakaru sistēmas bruņotajos spēkos dēvē par armijas nervu. Mūsdienīgas kaujas operācijas, kurās ir iesaistīti dažādu veidu karaspēki, bez efektīviem sakaru līdzekļiem nav iespējamas. Polijas armijā sakaru jomā šobrīd nav tā labākā situācija, bet drīz tas mainīsies, jo bruņotajos spēkos tiks ieviesta jaunā lāzera informācijas tehnoloģija, kas nodrošina ātru un drošu datu pārsūtīšanu. Lāzera tehnoloģija ir izturīga pret traucējumiem un noklausīšanos, raksta Polijas ekonomikas ziņu portāls "wnp.pl".

Svarīgākais