Pasniegtas Antinobela prēmijas

© Scanpix

ASV Hārvarda universitātē ceturtdien, 12. septembrī tika pasniegtas tā dēvētās Antinobela prēmijas (Ig Nobel prize), vēsta aģentūra Reuters.

Miera prēmija, kuras apmērs ir 10 triljoni Zimbabves dolāru, piešķirta Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko, par aizliegumu applaudēt publiskās vietās, kas tika ieviests 2011. gadā.

Balva piešķirta arī Francijas psihologiem Lorānam Begū, Olmanam Zerhuni, Batistam Subra un Mdhi Ourabaham, kā arī amerikāņu psihologam Bredam Bušmanam par pētījumu, kurā pierādīta hipotēze, ka dzērāji uzskata sevi par ļoti pievilcīgiem cilvēkiem.

Antinobela prēmijas bioloģijā un astronomijā pasniegtas Zviedrijas, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas un Vācijas zinātniekiem, kuri noteikuši, ka mēslu vaboles, lai orientētos vidē, izmanto Piena ceļa zvaigznes. "Pazaudējot ceļu, šie kukaiņi vienmēr var paskatīties zvaigznēs, kas ļaus tiem atrast ceļu  uz mājām, "norādīja zinātnieki.

Par metodi, kas ļauj sprāgstvielas pārvērst sīkos dimantos, balvu saņēma kāds Krievijas inženieris.

Par opermūzikas ietekmi uz pacientēm pelēm, kurām veikta sirds pārstādīšanas operācija, balvu saņēma japāņu mediķi.

Varbūtības balvu saņēma britu, kanādiešu un nīderlandiešu zinātnieki par atklājumu, ka, ja govis ilgi atrodas guļus, ir lielāka iespējamība, ka viņas drīz celsies un, ja viņa pieceļas, nav iespējams viegli noteikt, cik ātri viņa apgulsies.

Šī prēmija tiek piešķirta par pašiem apšaubāmākajiem zinātniskajiem pētījumiem un panākumiem, kas vispirms liek smieties, bet tad aizdomāties, iedibināta 1991. gadā.

Naudas līdzekļus nav iespējams apmainīt citu valstu valūtās, šī gada balvas ekvivalents ASV dolāros ir četri dolāri.

Svarīgākais