Sīrijā nošauti 11 kristieši

© Scanpix

Kāds pagaidām neidentificēts bruņots cilvēks naktī uz sestdienu raidījis šāvienus uz Sīrijas kristiešu grupu, kas valsts vidusdaļā bijusi ceļā no viena ciemata uz otru. Nogalināti 11 cilvēki, arī sievietes un bērni, vēsta Vatikāna radio.

Vairāki nogalinātie bijuši Homsas bēgļi, kas cerējuši rast patvērumu mierīgajos kristiešu ciematos valsts centrā.

Eksperti norāda, ka nemiernieki arvien biežāk uzbrūk Sīrijas kristiešiem, jo uzskata, ka viņi atbalsta Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu.

Salīdzinoši nesen Brīvās Sīrijas armijas kaujinieki Taurā, Sīrijas ziemeļos, iebruka grieķu pareizticīgo baznīcas Sergija un Bakha klosteri, izlaupīja to, apgānīja Bībeli un sadauzīja ikonas.

Joprojām nav zināms, kāds liktenis piemeklējis divus nemiernieku nolaupītos bīskapus, jezuītu misionāru un citus baznīcas kalpus.

Tostarp Sīrijas kristieši cenšas emigrēt uz kaimiņvalstīm.

Konflikts Sīrijā turpinās kopš 2011.gada marta. Atbilstoši ANO datiem tajā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais