Indonēzijas Palu salā pēc vulkāna izvirduma sākta cilvēku evakuācija

Indonēzijas glābšanas dienesti pēc vulkāna izvirduma Palu salā, kur sestdien gāja bojā seši cilvēki, sākuši salas iedzīvotāju evakuāciju.

Glābšanas dienesti plāno evakuēt teritoriju trīs kilometru rādiusā ap vulkānu, tas ir aptuveni 2000 cilvēku.

Vulkāns, kas atrodas uz nelielās Palu salas Indonēzijas Austrumu Nusas Tengaras provincē, sestdien izmeta gaisā 600 metrus augstu sarkanu pelnu mākoni un akmeņus. Lavas straumei sasniedzot pludmali, dzīvību zaudēja trīs pieaugušie un trīs bērni.

Vulkāna aktivitāte "joprojām ir augsta un bīstamā līmenī," informēja valsts vulkanoloģijas aģentūras pārstāvis, piebilstot, ka nekas neliecina, ka vulkāns tuvākajā laikā varētu pierimt.

Palielināta vulkāna aktivitāte bija vērojama jau kopš oktobra un pirms sestdienas izvirduma bija vairāki mazi izvirdumi.

Līdz sestdienai no salas bija evakuēti jau aptuveni 2000 cilvēku. Pašreiz Palu atrodas vēl aptuveni 8000 cilvēku.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais