\\Māja
Komentāri / Kurā konteinerā mest? 10 lietas, kas mulsina, šķirojot atkritumus
 

9 komentāri

SSelekts
Kāpēc tiek lobēti izgāztuvju īpašnieki. Kāpēc šīs izejvielas netiek par naudu pieņemtas no "sagādniekiem"?
17.februāris 2019, 15:57 Atbildēt
HHei
Tu labāk gribētu dzīvot izgāztuvē, kuru neviens neutilizē?? Pats dedzināt savus atkritumus? Šķirot vienalga ir izdevīgi, jo sašķirotie atkritumi tiek izvesti bez maksas, kamēr par nesašķiroto izvešanu ir jāmaksā.
19.februāris 2019, 21:39 Atbildēt
IInga
Manāmi, ka valstī plaukst bezdarbs un cilvēkiem nav nekā labāka ar ko nodarboties, kā dalīt atkritumus. Es nestāvēšu ar tukšu iepakojumu rokā, brīnoties, kurā kastē mest! Neturēšu dzīvoklī piecas kastes, kur katrā savu krāmu izmest! Vēl tikai trūka, lai es mazgātu burkas un skrūvētu nost vākus, lai to visu izmestu. Ja aizvāktu vienu kopējo miskasti, vienkārši noliktu savu maisu ārpusē, lai šķiro, kam nav slinkums.
17.februāris 2019, 16:13 Atbildēt
GGundega
Tu gan esi ļooooti slinka, ja nevēlies mainīt savus patērētāja paradumus... PS. Un burkai jau Tu noskrūvēji vāciņu, kad to attaisīji, lai izēstu.
17.februāris 2019, 18:50 Atbildēt
IIngai
Tavs komentārs ir uzpūtīgs, taču satur absolūtu dezinformāciju. Lielākajā daļā konteineru plastmasu, metālu un papīru var mest kopā. Mēs vienā lielā maisā sametam plastmasu, metālu, papīru un stiklu, pie konteinera stikla iepakojumus izmetam stiklam paredzētajā, bet pārējo - saberam plastmasas/papīra/metāla konteinerā.

Tā tikai vēl trūka, lai cilvēki sāktu pēc sevis novākt atkritumus - šis teksts vienkārši reāli iespārda. Varētu domāt, ka kāds cits no tām tavām burkām ēdis. Negribi šķirot - nepērc tos iepakojumus! Ticu, ka drīz pie mums būs kā civilizētās valstīs, kur par atkritumu nešķirošanu ir sods, un, ja kāds ir iemetis miskastē nesašķirotus atkritumus, tad viņam dod nedēļu laika pašam ar savām maigajām, baltajām rociņām pāršķirot visu konteinera saturu. Vēlu veiksmi pieaugt prātiņā!
19.februāris 2019, 21:44 Atbildēt
NNesaskatu Problēmas
Visu vienā. Ja nau konteinera roku zemē.
17.februāris 2019, 18:48 Atbildēt
mmhm
un šādu cilvēku dēļ citi mirs aizvien biežāk un biežāk no visdažādākajiem vēža veidiem, jo atkritumi sadaloties nokļūst gruntsūdeņos un arī Tavā dzeramajā ūdenī un pārtikā, ko Tu ēd. Labu apetīti.
19.februāris 2019, 21:46 Atbildēt
NNezinītis
Bet ko darīt ar riepām, situācija tāda, pats neesi auto vadītājs ģimenē arī nebrauc neviens, bet atnākot uz savu mazdārziņu skaties ka kāds tās riepas ir pārsviedis pāri setai 2 gab un 3 gab pie vārtiem... vienkārši vinas tika nodedzinatas jo nebija kur likt, tas bija pirms 15 -16 gadiem...
19.februāris 2019, 6:03 Atbildēt
IImants
Tikai ne dedzināt! Tā inde nosēdīsies gan tavā dārziņā, gan apkārtējiem tiks un kas izkūpēs gaisā, tāpat nonāks zemē vai ūdeņos un ar pārtiku dabūsi atpakaļ. Vienīgi speciālajās krāsnīs ļoti augstā temperatūrā + filtri skurstenī drīkst dedzināt riepas un plastmasas.
19.februāris 2019, 14:46 Atbildēt