PADOMI, kā izvēlēties vispiemērotāko dez­o­do­ran­tu

© F64

Cil­vē­ka ķer­me­nis ie­kār­tots tā, ka tas die­nā iz­da­la no­teik­tu dau­dzu­mu svied­ru. Tas ir da­bisks pro­cess, ko cil­vē­ki lai­ka gai­tā sā­ku­ši kon­tro­lēt, bai­dī­da­mies no ne­tī­ka­mā svied­ru aro­mā­ta. Bet der zi­nāt, ka svied­ri ir šķid­rums bez krā­sas un smar­žas, aro­mā­tu vei­do bak­tē­ri­jas, kas, iz­da­lo­ties svied­riem, strau­ji pa­vai­ro­jas. Spe­ci­ā­lis­ti uz­sver – pa­du­sēs ir iz­teik­ti ju­tī­ga āda, tā­pēc īpa­ši jā­uz­ma­nās, iz­vē­lo­ties dez­o­do­ran­tu vai an­ti­per­spi­ran­tu.

Dez­o­do­ran­ti un an­ti­per­spi­ran­ti

Vi­sus pret­svied­ru lī­dzek­ļus ie­da­la dez­o­do­ran­tos un an­ti­per­spi­ran­tos. Tra­di­ci­o­nā­lie dez­o­do­ran­ti pa­re­dzē­ti svied­ru sma­kas mas­kē­ša­nai vai neit­ra­li­zē­ša­nai, tie iz­nī­ci­na svied­ros eso­šos mik­ro­or­ga­nis­mus vai arī ka­vē to vai­ro­ša­nos, sa­vu­kārt an­ti­per­spi­ran­ti, kas tirdz­nie­cī­bas vie­tās pie­e­ja­mi ļo­ti pla­šā klās­tā, blo­ķē svied­ru dzie­dze­ru iz­vad­ka­nā­lus, aiz­ka­vē­jot svī­ša­nu. Spe­ci­ā­lis­ti ne­ie­sa­ka iz­vē­lē­ties an­ti­per­spi­ran­tus ik­die­nas lie­to­ša­nai - ja po­ras ir blo­ķē­tas, ne­iz­da­lās svied­ri un tā­dē­jā­di tiek iz­jaukts nor­mā­lais ādas fi­zio­lo­ģis­kais stā­vok­lis, kas var iz­rai­sīt da­žā­dus ie­kai­su­mus. In­ter­ne­ta vei­ka­la eko­kos­me­ti­ka.lv di­rek­to­re Ine­se Prie­ku­le stās­ta, ka pa­du­sēs, kur āda ir īpa­ši ju­tī­ga, var ras­ties po­ru aiz­cie­tē­ju­mi - stru­tu bum­bu­ļi, un var pat būt va­ja­dzī­ga ķi­rur­ģis­ka ie­jauk­ša­nās, lai no tiem at­brī­vo­tos.

Ine­se Prie­ku­le uz­sver, ka ik­vie­nam pret­svied­ru ik­die­nas lī­dzek­ļu lie­to­tā­jam no­teik­ti jā­zi­na, ka svied­ri ir caur­spī­dīgs šķid­rums bez smar­žas. Ne­pa­tī­ka­mo aro­mā­tu var ra­dīt vie­nī­gi bak­tē­ri­jas, kas iz­da­lī­ju­šos svied­ru klāt­būt­nē var sākt strau­ji vai­ro­ties. At­ka­rī­bā no tā, kā­da ir cil­vē­ka fi­zio­lo­ģi­ja, cik in­ten­sī­vi viņš svīst, jā­iz­vē­las arī dez­o­do­rants, ko ik­die­nā lie­tot. Dez­o­do­ran­ti pie­e­ja­mi gan in­ten­sī­vai svī­ša­nai, gan jū­tī­gai ādai. Dez­o­do­rants ne­ap­tu­rēs svī­ša­nu, bet tā kā to sa­stā­vā vis­bie­žāk ir dez­in­fi­cē­jo­šas vie­las, tad ne­ļaus ie­gūt ne­tī­ka­mo aro­mā­tu.

Jā­ie­vē­ro per­so­nī­gā hi­gi­ē­na

Lai ma­zi­nā­tu ne­pa­tī­ka­mo aro­mā­tu ie­tei­cams re­gu­lā­ri lik­vi­dēt ap­ma­to­ju­mu pa­du­sēs, jo tā ir ide­ā­la vi­de bak­tē­ri­ju vai­ro­ša­nai. Tā­pat pa­du­ses bū­tu re­gu­lā­ri jā­iz­maz­gā - vis­maz di­vas rei­zes die­nā. Arī re­gu­lā­ri jā­mai­na ap­ģērbs - ie­priek­šē­jā die­nā val­kā­ta­jā blū­zē var sa­krā­ties bak­tē­ri­jas, kas nā­ka­ma­jā die­nā var iz­rai­sīt vēl ne­tī­ka­mā­ku aro­mā­tu.

Ine­se Prie­ku­le teic, ka vis­bie­žāk cil­vē­ki svīst pa­stip­ri­nā­tas emo­ci­o­nā­las vai fi­zis­kas slo­dzes re­zul­tā­tā. To­mēr, ja no­vē­ro­ta in­ten­sī­va svī­ša­na, ne­va­ja­dzē­tu uz­reiz vēr­sties pie ra­di­kā­lām me­to­dēm, bet sa­prast svī­ša­nas cē­lo­ņus. Ie­tei­cams do­ties pie spe­ci­ā­lis­ta, jo ie­spē­jams tam ir dzi­ļā­kas se­kas - pro­blē­mas ar vai­rog­dzie­dze­ri vai ci­tas en­do­kri­no­lo­ģis­kās sli­mī­bas. Spe­ci­ā­lis­te uz­sver, ka ir ne­lie­la da­ļa cil­vē­ku, kam pa­stip­ri­nā­ta svī­ša­na var tikt no­vē­ro­ta ģe­nē­tis­kas ie­dzim­tī­bas dēļ.

«Āda ir cil­vē­ka lie­lā­kais or­ga­nisms. Tas, ko mēs uz­klā­jam uz ādas, no­nāk mū­su or­ga­nis­mā, tā­dēļ pirms ie­gā­dā­ties kā­du dez­o­do­ran­tu vai an­ti­per­spi­ran­tu vien­mēr jā­iz­la­sa, kas ir šo pro­duk­tu sa­stā­vā. Ja tie būs pil­ni ar da­žā­diem kon­ser­van­tiem, pa­ra­bē­niem vai ci­tām ķī­mis­kām vie­lām, tad jā­rē­ķi­nās ar to, ka tas var at­stāt ne­ga­tī­vu ie­spai­du uz or­ga­nis­mu,» zi­na teikt Ine­se Prie­ku­le.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais