GAIDĀM LIELDIENAS: Ti­cējumi par olām

© F64

Liel­die­nas pa­zīs­tam kā pa­va­sa­ra saul­grie­žus – jau sen­ču pa­ra­žās tās ti­ka svi­nē­tas par go­du pa­va­sa­ra at­nāk­ša­nai un sau­les at­dzim­ša­nai. Svi­not šos saul­grie­žus, pie­ņemts ie­viest sa­vās dar­bī­bās ri­tu­ālus, kas vei­ci­na ze­mes aug­lī­bu un at­mo­du – tas pa­ras­ti pa­redz da­žā­du sim­bo­lu iz­man­to­ša­nu.

Viens no Liel­die­nu un arī sau­les sim­bo­liem ir ola - tā sim­bo­li­zē arī aug­lī­bu, kas tie­ši pa­va­sa­rī uz­ņem sa­vus ap­grie­zie­nus. Vie­na no po­pu­lā­rā­ka­jām mūs­die­nu Liel­die­nu tra­dī­ci­jām ir olu krā­so­ša­na un vā­rī­ša­na, bet pēc tam - olu kau­jas. Bet aug­lī­bu vei­ci­no­šo sim­bo­lu, pro­tams, var celt gal­dā arī ci­tās va­ri­āci­jās.

Ti­cē­ju­mi par olām

  • Olas ne­drīkst ēst bez sāls, ci­tā­di daudz me­los.
  • Ja ola vieg­li lo­bās, la­bi augs li­ni un tos būs vieg­li kult.
  • Liel­die­nās jā­si­tas ar olām - ku­ram stip­rā­ka, tam il­gāks mūžs.
  • Olas vā­rot, ne­drīkst pūst ugu­ni, lai tās ne­pār­sprāg­tu. Ne­drīkst arī smie­ties un ru­nāt.
  • Liel­die­nās pir­mo olu ēdot, ne­drīk­stot to skrā­pēt, jo tad bū­šot tik sli­mī­bu, cik olai skram­bu.
  • Ja sai­mes tēvs Liel­die­nās olu sa­griež tik da­ļās, cik cil­vē­ku, tad sai­me dzī­vo­jot sa­ti­cī­gi.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais