"Liepājas enerģija" uzsāk sarežgītu siltumtrases rekonstrukciju

Pēc uzņēmuma SIA "Liepājas enerģija pasūtījuma" SIA “Ostas celtnieks” uzsākusi sarežģītākā maģistrālo tīklu posma nomaiņu. Tas izvietots abās pusēs zem Liepājas Tramvaja tilta un tā kopējais garums ir 150 metri.

Šie darbi tiek veikti ES Kohēzijas fonda projekta „Centralizēto siltumenerģijas pārvades un sadales tīklu rekonstrukciju Liepājā” ietvaros. Darbi jāpabeidz līdz 1. jūlijam.

Vecās metāla caurules ar bojāto izolāciju gadu gaitā ir stipri nolietojušās un rada ievērojamus siltumenerģijas zudumus. Veco cauruļu vietā uzstādīs rūpnieciski izolētas caurules, kurām garantija ir vismaz 25 gadi.

Visi darbi tiek veikti atbilstoši tehniskajam projektam un tā nosacījumiem, ko apstiprinājusi Liepājas Būvvalde. Tiesības veikt darbus, konkursa kārtībā ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, ieguva SIA „Ostas celtnieks”.

Līdz ar rekonstrukcijas darbiem siltuma padeves traucējumi būs nelieli – vien pāris dienas.

Arī šogad lielu uzmanību uzņēmums pievērsīs karstā ūdens padeves pārtraukumiem, lai tie būtu maksimāli īsi un nesagādātu lielas neērtības iedzīvotājiem.

SIA „Ostas celtnieks” maina arī siltumtrases posmu no TEC Kaiju ielas 33a pa Kaiju ielu, T. Breikša ielu, Aldara ielu līdz Tramvaja tiltam. Rekonstruējamā posma kopējais garums 1250 metri.

Kopumā šogad projekta ietvaros plānots no jauna izbūvēt deviņus posmus aptuveni sešu kilometru garumā, bet uzņēmums pats saviem spēkiem rekonstruēs siltumtrases četru kilometru garumā.

Projekta plānotās kopējās izmaksas divu gadu laikā ir aptuveni 7,5 miljoni lati, tai skaitā ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 3 miljoni latu.

2010. gadā līdz ar maģistrālo siltumtīklu rekonstrukciju „Liepājas enerģija” ir samazinājusi zudumus trasēs par 15%, bet no darbības uzsākšanas brīža samazinājums ir 57,4 %.

Piecu gadu laikā siltuma ražošanā un pārvadē ieguldītas investīcijas ir 12,45 miljonu latu apmērā. Likvidētas nerentablās katlumājas un siltumtrašu posmi, likvidēta četru cauruļvadu sistēma, uzstādīta siltumenerģijas uzskaites sistēma, izbūvēta koģenerācijas stacija Tukuma ielā 2a un piesaistīts 5,2 miljoni LVL ES finansējums siltumtrašu renovācijai un biomasas (šķeldas) koģenerācijas stacijas izbūvei.

Kopējā sistēmas efektivitāte piecu gadu laikā ir palielināta no 55,7% līdz 72,1%.

Svarīgākais