Apzināti grausti visās Rīgas izpilddirekcijās

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā piektdien notika pēdējā sanāksme ciklā ar Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un speciālistiem, lai apkopotu izpilddirekcijas rīcībā esošo informāciju par graustiem Pārdaugavā ar Īpašuma departamenta apzinātajiem objektiem un papildinātu to ar iedzīvotāju sniegto informāciju.

Pavisam tika runāts par vairāk nekā 170 Pārdaugavā esošām ēkām, starp kurām ir gan īsti grausti, gan vienkārši pilsētas ainavu bojājoši, tukši, neapsaimniekoti īpašumi, tāpat ilgstoši dīkstāvē pamestas jaunbūves. Iedzīvotāji tika iesūtījuši informāciju par 25 objektiem.

"Pārdaugavas izpilddirekcijas pārziņā esošais graustu saraksts ir visgarākais, tajā pašā laikā šeit nav tik lielu objektu kā Austrumu vai Ziemeļu izpilddirekcijās, vairāk ir privātmājas, kuru īpašnieki tās pametuši novārtā," pastāstīja Burovs un uzsvēra, ka ir gandarīts par to, ka lielais darbs ar visām Rīgas izpilddirekcijām ir pabeigts un Īpašuma departaments varēs sākt apkopot statistiku un priekšlikumus augusta vidū paredzētajai Īpašuma komitejas sēdei.

Latvijā

Baltijas valstu zinātņu akadēmijas sadarbībā ar UNESCO nacionālajām komisijām izsludina kopīgu stipendiju konkursu zinātniecēm "Baltijas stipendija sievietēm zinātnē 2024". Latvijā stipendiju 7000 eiro apmērā iegūs trīs zinātnieces, novērtējot viņu līdzšinējo sniegumu un sekmējot tālākus pētījumus. Pieteikšanās stipendijai ir atvērta līdz 5.jūlijam.