Vecmīlgrāvī vakar oficiāli atvērtais bērnudārzs Blāzmiņa reāli sāks strādāt tikai pēc nedēļas, un arī tad ne ar pilnu jaudu. Dārziņa vadītāja Dace Skuja joprojām aicina gan pedagogus, gan bērnus, kuru trūkst. Pagaidām darbosies tikai nokomplektētās grupiņas.
Bērņukiem, kuri vakar bija atnākuši aplūkot ne tikai to, kā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un citi pašvaldības deputāti pārgriež ierasto atklāšanas lenti, bet arī apskatīt savu turpmāko rotaļu un mācību vietu, tā bija tikai ciemu reize. Šī pēc renovācijas atklātā pirmsskolas mācību iestāde vietu skaita ziņā ir lielākais pašvaldības bērnudārzs, diemžēl pašlaik – nenokomplektēts. "Es jau prognozēju, ka Vecmīlgrāvī tādas problēmas varētu rasties," atzīst D. Skuja, informējot, ka vajadzīgi vēl 100 bērnu vecumā virs trim gadiem. Viņa saka – vecāki, iespējams, nezina, ka bērnu var atstāt dārziņa tikai no pulksten 9 līdz 12 uz nodarbībām un par ēdināšanu nemaksāt. Arī tā ir izeja, ja naudas nav un vidēji 30 latu par dārziņu šķiet dārgi.
Septiņas grupas jau nokomplektētas, un tās visticamāk pēc nedēļas būs atvērtas. Vadītāja vēl meklē pavāru un desmit pirmsskolas pedagogus.
Līdz šim nav bijis iespējams rīkot konkursu audzinātājām, jo darbā piesakās pirmo kursu studentes un viņu nav daudz. Smaidīgas un jaukas, vērtē D. Skuja, taču bez darba pieredzes. Viņa apsver, ka reizēm tieši jaunie cilvēki izrāda lielāku vēlmi apgūt zināšanas, tomēr mazliet nobažījusies, kas notiks, ja nokomplektēs visas grupas un izrādīsies, ka daža laba audzinātāja neatbildīs prasībām un būs jāatlaiž. Vecie bērnudārza kadri strādāt nenākot. Vadītāja uzskata, ka viņiem izdevīgāk saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo audzinātājām algu nogrieza pamatīgi – par 100 latiem. Tagad pedagogs bez darba stāža saņem 245 latu algu un 43 latu piemaksu no domes. Ar piemaksu neko nevar zināt, te ir un te nav, piesardzīga ir D. Skuja.
Blāzmiņā paredzētas rotaļu un guļamtelpas 252 pirmsskolas vecuma bērniem. Pašvaldībai piederošās ēkas renovācija tika sākta šogad pavasarī – nomainīts jumta segums, logi un durvis, veikta fasādes siltināšana un citi apdares darbi, kā arī iekštelpu kapitālais remonts. Nomainīti arī visi inženiertīkli, modernizēts siltummezgls, uzstādītas tehnoloģiskās iekārtas un jaunas mēbeles. Rīgas domei tas izmaksāja 1 315 013 latu.