Nebrīdinot par skursteņa nojaukšanu, Rīgā izbiedē cilvēkus

Vakar Rīgā, Dreiliņu mikrorajonā, Ēvalda Valtera ielas tuvumā bez saskaņošanas ar glābšanas dienestiem un paziņošanas tuvējo māju iedzīvotājiem nojaukts apjomīgs skurstenis, kura apgāšanās radītās skaņas pamatīgi izbiedējušas iedzīvotājus.

Kā aģentūrai LETA vēstīja notikušā aculiecinieki, skurstenis kritis ap plkst.19.40 un radījis lielu troksni, tādēļ iedzīvotāji satraukumā izsaukuši glābšanas dienestus. Iedzīvotāji sākotnēji domājuši, ka noticis sprādziens un daži pat satraukušies, ka cietusi varētu būt tieši viņu māja, tāpēc nepieciešams evakuēties.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs aģentūrai LETA stāstīja, ka skursteņa nojaukšana esot tikusi saskaņota ar būvvaldes izsniegtu būvatļauju. Sazinoties ar attiecīgajiem dienestiem, noskaidrots, ka spridzināšanas metode skursteņa nojaukšanā nav izmantota, tā vietā skurstenī izveidoti caurumi un tajos ievietotas troses, ar kurām tas nogāzts lejā.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais