Ziemeļblāzma ver durvis apmeklētājiem

© F64 Photo Agency

Vecmīlgrāvī pēc plašiem renovācijas darbiem atvērta kultūras pils Ziemeļblāzma un apkārtējais parks.

Atklāšanas reizē 4. un 5. maijā skatītājiem bija sagatavota daudzveidīga un krāšņa programma ar iespēju aplūkot pils majestātiskās telpas un skaisto parku, piedalīties radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs, ieklausīties mūzikas skaņās un balsīs pils atvēršanas svētkos.

Ziemeļblāzmas rekonstrukcija tika veikta, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, bet respektējot Augusta Dombrovska būvētās ēkas pagājušā gadsimta sākuma celtniecības risinājumus. Jaunu veidolu ieguvusi gan Lielā zāle, gan arī citas telpas. Pirmo reizi ēkā rekonstruēts bēniņu līmenis, kur iekārtota deju mēģinājumu telpa. Ierīkota arī kamerzāle, mēģinājumu telpas amatieru kolektīviem, bibliotēka, vairākas mazākas zāles pasākumu rīkošanai un interešu biedrībām, kafejnīca. Pārvērtības notikušas arī ārpus ēkas. Koka namiņš pie kompleksa iebrauktuves pārtapis par informācijas centru. Atjaunota arī rotonda un grota. Parkā uzbūvēts tējas namiņš, atpūtas lapene, ierīkots daudzfunkcionāls aktīvo nodarbību laukums, bērnu rotaļlaukums, iekopts franču dārzs ar strūklaku. Parkā ierīkoti bruģēti celiņi, bērnu rotaļlaukums, bet bijušā uzbēruma vietā izbūvēts 36 metrus augsts skatu tornis.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais