Rīgā nojauks kārtējos graustus

Ēkas Aviācijas ielā 23 k-2 un Jaunciema gatvē 8B, kas atrodas avārijas stāvoklī, ilgstoši netiek izmantotas, degradē pilsētas estētisko vidi un apdraud apkārtnes iedzīvotājus, ir jādemontē - šādu Rīgas domes lēmuma projektu šodien akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja.

Ēkas ir pašvaldības īpašums - Aviācijas ielas grausts ir bijušais veikals ar pagrabu, rampu, terasi un nojumi, savukārt Jaunciema gatvē atrodas kādreizējā noliktava, bet zemesgabals ir privātā īpašumā.

Reģistrā, kurā tiek uzskaitīti visi Rīgas grausti, šobrīd ir vairāk par 400 objektiem. Pēdējā gada laikā nojauktas 60 ēkas un astoņas ēkas atjaunotas. Šogad tiks nojauktas vai sakārtotas vēl 16 pašvaldībai piederošas ēkas, virkne privātīpašumā esošu graustu tiks sakārtota piespiedu kārtā. Paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme ir piemērota 42 ēkām.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais