Apsver Salu un Vanšu tiltus padarīt par maksas tiltiem

Rīgas dome pašlaik izskata vairākus variantus, kā varētu iekasēt maksu par braukšanu pilsētā. Kā viens no variantiem tiek izskatīta maksa par centrā esošo tiltu lietošanu, piemēram, par maksu varētu būt Salu tilts un Vanšu tilts, šodien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Maksai par noteiktas robežas šķērsošanu (vai tā ir tilta šķērsošana vai noteiktas pilsētas zonas šķērsošana) ir jābūt ne lētākai par sabiedriskā transporta biļeti, t.i., 40 santīmiem, taču normāls variants arī varot būt 1 lats – taču arī šis vēl esot diskutējams jautājums, laikrakstam norādījis Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības un attīstības direkcijas vadītājs Andis Kublačovs.

Maksas iekasēšanas sistēma (MIS) vajadzīga saistībā ar iecerēto Ziemeļu koridoru – ja nebūs ieviests kāds no naudas iekasēšanas veidiem, tad jaunā šķērsojuma būvniecība neatmaksāsies, turklāt pašvaldībai nebūs naudas, ar kuru maksāt par šo objektu 23 gadus. MIS ieviešana varētu notikt laikā no 2012. – 2015. gadam.

Latvijā

Līdz 2050. gadam Latvijas studentu skaits varētu samazināties par ceturtdaļu, šonedēļ prognozēja Izglītības un zinātnes ministrija. Toties viesstudentu skaits pēdējo desmit gadu laikā ir dubultojies. Straujais pieaugums ir universitāšu mēģinājums cīnīties ar Latvijas demogrāfiju. Bet augstākās mācību iestādes pabeidz daudz mazāks skaits, nekā iestājas. Studentu atbirums ir liels, taču kas ar studentiem notiek pēc izslēgšanas, neviens nezina, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga” (NP).

Svarīgākais