Ziemas naktis vēl tikai līdz 27.janvārim, kad no plkst. 16.00 līdz 19.00 par ieejas biļeti kasē samaksājot tikai vienu latu, var sasmelties kā arktiskā saltuma, tā tropiskā siltuma dāvātas pozitīvas emocijas. Līdz šim (no 14.decembra līdz 16.janvārim) zooloģiskajā dārzā vakara stundās ziemas burvību izbaudījuši vairāk nekā 11 000 apmeklētāju.
Skarbie laika apstākļi nav nobiedējuši ciemos nācējus, jo zooloģiskā dārza apmeklējums solās būt degunā kniebjošā sala vērts. Šķiet, šeit sapulcējies viss ziemas skaistums: te acis priecē sniegpārsliņu virpuļošana, te kuplajās kupenās mirdzošais sniegs. Bet, kad sals kļūst pārlieku uzstājīgs, laiks apciemot pirmos šī gada mazuļus: melno lemuru dvīnīšus Tropu mājā, balto karošknābju cālēnus Flamingu mājā vai klausīties Moluku kakadu mazuļa čiepstēšanu Terārija mājā.
Tik amizantas astītes pazib melnā lemura padusēs. Jā, ir jau ko sargāt. Pirmo reizi melno lemuru ģimenē veseli divi mazuļi, kas pasaulē nāca vecā gada nogalē - 28.decembrī. Nu jau mazuļi nedaudz apvēlušies un vecāki ļauj tos pamanīt arī zooloģiskā dārza apmeklētājiem. Pirmajās nedēļās lemurēni uzturas mammas klēpī, stingri ieķērušies ar ķepiņām tās vēdera vilnā, pēc tam pārvietojas uz muguras un drīz pēc tam sāk spert pirmos patstāvīgos soļus. Tik atliek pakavēties pie melno lemuru ekspozīcijas ilgāku laiku, lai mazos brīnumus ieraudzītu un varbūt kādam laimējas noteikt arī mazuļu dzimumu. Melnajiem lemuriem, atšķirībā no vairuma lemuru sugu, ir izteikta dzimuma krāsu atšķirība: tēviņi tik tiešām ir pilnībā melni, turpretī mātītes kažokā dominē rūsgani brūna medus krāsa.
Flamingu mājā baltie karošknābji jau sesto reizi gada sākumā mūs iepriecina ar maziem karošknābēniem, kas sārtos knābīšus snaiksta virs ligzdas malām. Lai vērotu un priecātos par šo putnēnu bērnību, zooloģiskā dārza apmeklējums jāplāno drīz jo drīz. Karošknābju cālēni aug ātri, jau pēc pāris nedēļām putnēni ligzdās aktīvi ceļas kājās un vingrina spārnus, bet pēc mēneša būs gatavi pamest ligzdas un baroties patstāvīgi. Šobrīd vēl var vērot īpatnējo mazuļu barošanas veidu. Pusdienošanas aina reizēm var mulsināt, jo pieaugušie putni mazuļus baro no rīkles, kur tiem samērā dziļi jāiebāž knābis un galva.
Zinātkārajiem apmeklētājiem līdz 27.janvārim būs iespēja doties Ziemas nakts ekskursijā gida pavadībā. Interesentus un klausīties gribētājus aicinām savlaicīgi pieteikties, jo gidu skaits ir ierobežots.