Ušakovs: Pavļuta paziņojums par PVN gāzei ir absurds

© F64 Photo Agency

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ir paziņojis, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšana veicinās gāzes importa pieaugumu. Un tas esot stratēģiski nepareizi.

"Tas ir pilnīgs absurds. Sanāk, ka gadījumā, ja apkure Rīgā kļūs lētāka, tad galvaspilsētā sāk vairāk kurināt, bet cilvēki masveidā iegādāsies gāzi. Omītes pirks gāzi "pa lēto", kamēr ir. Acīmredzot, gāzi glabās trīslitru burkās", norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

"Tāda vienkārša domā kā: "Palīdzēt cilvēkiem ziemā" ministrijā pat netiek apspriesta", uzsver pašvaldības vadītājs.

11.oktrobrī Rīgas domes vadība aicināja vadību samazināt PVN siltumenerģijai līdz 5%. Savukārt jau 26.septembrī AS "Rīgas siltums" padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko nosūtīja vēstuli Ministru kabinetam ar priekšlikumu par PVN samazināšanu siltumenerģijai līdz 5%, jo tas ir vienīgais veids, kā nepieļaut apkures izdevumu pieaugumu, taču atbilde uz šo priekšlikumu tā arī netika saņemta.

Sākot ar 2009.gada apkures sezonu, no Krievijas piegādātas dabasgāzes cena bija 141 lati par 1000 kubikmetriem, bet pašlaik tās cena sasniegusi 256 latus par 1000 kubikmetriem bez PVN un akcīzes nodokļa.

Akcīzes nodokli dabasgāzei piemēro no 2011. Gada 1.jūlija, kad Saeimas valdošā koalīcija lēma, ka dabasgāzei, kas tiek izmantota par kurināmo, akcīzes nodoklis ir 12 latu par 1000 m3 . Un lielāko siltumenerģijas tarifa daļu - 82% - veido izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes tirdzniecības cenas.

Samazinot PVN likmi, kopējā ekonomija rīdziniekiem būtu vairāk nekā septiņi miljoni latu.

Latvijā

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) arī trešajā izsolē nav izdevies piesaistīt potenciālo investoru interesi par Maskavas kultūras un biznesa centru Rīgā, Marijas ielā 7, kas plašāk pazīstams kā Maskavas nams, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".

Svarīgākais