Brāļu kapos atklās atjaunotos pilsētu ģērboņus

© F64

29.oktobrī Rīgas Brāļu kapos svinīgi atklās 29 restaurētos Zemgales – Kurzemes pilsētu ģērboņus, informē ģenerāļa Jura Vectirāna preses padomniece Inga Jaunzeme – Grīnvalde.

Kopējās restaurācijas darbu izmaksas bija Ls 25 000. Darbi tika veikti no pilsētu un novadu pašvaldību piešķirtā finansējuma un arī no Fonda līdzekļiem, jo ne visas Zemgales – Kurzemes reģionu pašvaldības spēja finansiāli atbalstīt sava ģērboņa atjaunošanu. 

2013.gadā Fonds ieplānojis 30 Latgales – Vidzemes pašvaldību ģērboņu atjaunošanu.

Rīgas Brāļu kapu memoriālais ansamblis ir nozīmīgs Latvijas arhitektūras piemineklis. Noslēdzošās sienas pilsētu ģērboņu galerija izveidota 1930. – 1936.g. un ģērboņi izgatavoti un uzstādīti par pašvaldību ziedotiem līdzekļiem, kas savākti pēc Lāčplēša kara ordeņa kavaliera un kara ministra ģenerāļa Jāņa Baloža 1935.g. aicinājuma. 

Latvijā

Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi un nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai ziņojumu par mazo kapitālsabiedrību reorganizāciju. Tas paredz apvienot mazos valsts uzņēmumus, tā ietaupot valsts budžeta līdzekļus un samazināt birokrātiju.