Nākamā nedēļa būs pēdējā, kad uz Vanšu tilta fiziski dežurēs apsargi - turpmāk tilta drošību iecerēts uzticēt Rīgas Pašvaldības policijai, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
Vanšu tiltam ir nodrošināti kompleksi drošības risinājumi - vantis apjoztas ar dzelkšņu lenti jeb tā saukto Bruno stiepli, uzstādītas norobežojošas sētas, kuras turklāt aprīkotas ar signalizāciju un papildus videonovērošanas kamerām.
Stieple uz vantīm gan ir tikai pagaidu risinājums, jo līdz šim saņemtie priekšlikumi nav realizējami Vanšu tilta konstrukcijas dēļ. Plānots, ka par piemērotāko drošības risinājumu tiks rīkots ideju konkurss.
Bruno stieples sagatavošana, vanšu sagatavošana, stieples uzstādīšana un citi tehniskie izdevumi kopumā izmaksājuši 9350 latus, vanšu norobežojošā sēta - 4152 latus, signalizācijas un videonovērošanas uzstādīšana - 8603 latus, bet līdz septembrim par fizisko apsardzi ir samaksāti 1937 lati.
Darbus veica SIA "Rīgas tilti" par Vanšu tiltam piešķirtajiem uzturēšanas līdzekļiem.
Par turpmāko tilta apsardzi vēl norit pārrunas, bet nākamās nedēļas laikā iesaistītajām pusēm būtu jānonāk pie kompromisa. Nākamā nedēļa būs pēdējā, kad uz tilta būs fiziskā apsardze. Iecerēts, ka turpmāk tiltu pieskatīs Pašvaldības policija, kas uz tilta notiekošo varēs vērot videokamerās un reaģēs uz signalizāciju.
Jautājums par Vanšu tilta drošību šogad īpaši aktualizēts pēc tam, kad 7.jūnija pēcpusdienā kāds jaunietis uzkāpa pa Vanšu tilta vantīm, no tilta smailes noleca un nositās. Pēdējo desmit gadu laikā ir bijuši vismaz desmit gadījumi, kad kāds uzrāpies pa vantīm, taču šis bija pirmais gadījums, kad kāpšana Vanšu tilta vantīs beidzās ar letālu iznākumu.
Arī pēc žogu uzstādīšanas un vanšu notīšanas ar dzelkšņu lenti bijuši pāris mēģinājumi uzrāpties tiltā, taču apsardzei tos izdevies novērst.