Pēc nāves uz Vanšu tilta Ušakovs sola atlaist atbildīgos ierēdņus

Pēc traģiskajiem notikumiem uz Vanšu tilta, kad kāds jaunietis šodien pa vantīm uzrāpās līdz tilta smailei, nolēca un nositās, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) ir pieprasījis paskaidrojumus no Rīgas domes Satiksmes departamenta par to, kāpēc uz vantīm bija iespējams uzrāpties, kaut arī tām ir jābūt noklātām ar īpašo slīdošo sastāvu, aģentūru LETA informēja mēra preses sekretāre Anna Kononova.

"Par šādu nolaidību departamenta amatpersonām būs jāatbild, un, iespējams, arī jāatstāj amats," uzsvēra Ušakovs.

Satiksmes departamentam tiks uzdots meklēt papildu risinājumus, kā norobežot tilta vantis.

Slidenais materiāls, ar kuru pārklātas Vanšu tilta vantis, šopavasar nav ticis atjaunots. Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere skaidroja, ka ceļu uzturētāji apsekojuši vantis gan pirms, gan pēc ziemas perioda, un konstatējuši, ka pārklājuma stāvoklis ir apmierinošs, tāpēc tas nav atjaunots. Pārklājuma atjaunošana izmaksā ap 1000 latu, taču šim nolūkam departamenta budžetā līdzekļi šogad nav paredzēti.

Vanšu tilta vantis ar slidenu materiālu pārklātas 2009.gadā, pēc tam kad tajās uzkāpa kāds 21 gadu vecs jaunietis un tilta smailē pavadīja vairākas stundas. Puisi no tilta nocēla glābēji un nodeva stacionārai psihiatriskajai ekspertīzei.

Dišlere minēja, ka materiāla slīdamība acīmredzot pasliktinājusies nesen. Satiksmes departaments esot veicis visus preventīvos pasākumus, lai nevienam nerastos iespēja vantīs uzrāpties.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.