Rīgā nosaluši 14 cilvēki, divi cilvēki - savos dzīvokļos

No oktobra līdz decembra beigām 2011. gadā Rīgā nosaluši 14 cilvēki, no tiem deviņi atrasti uz ielas, pārējie dārza mājiņā, dzīvojamās ēkas pagrabā, mežā. Divi nosalušie atrasti savos dzīvokļos. Tāpēc Rīgas domes Labklājības departaments lūdz rīdziniekus informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos - uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās, kā arī sociālajiem dienestiem ziņot par cilvēkiem, kuriem mājās nav apkures.

Informācija tiks pieņemta darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 pa tālruni 27023550. Ārpus darba laika un brīvdienās lūgums iedzīvotājiem zvanīt pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai Rīgas pašvaldības policijai pa tālruni 02. Tāpat aicinām iedzīvotājus informēt par saviem kaimiņiem, vientuļiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība, ja nav malkas apkurei vai atslēgta dzīvoklī apkure, zvanot uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, darba dienās darba laikā 9:00-17:00, piektdienās 9:00-16:00.

Rīgas pašvaldība naktspatversmes pakalpojumus sniedz septiņas institūcijas, nodrošinot kopā 867 gultasvietas. Janvāra pirmajās dienās vidēji naktspatversmēs uzturējās 770 cilvēki, attiecīgajā laika periodā 2011. gadā 740 cilvēki. Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” naktspatversmes ziemā strādā no plkst.17.00 līdz 9.00, ja nakts gaisa tº būs zemāka par -10º C, tad patversmes strādās visu diennakti.

Dienas laikā personas bez noteiktas dzīvesvietas var uzturēties Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem Katoļu ielā 57, kas strādā katru dienu arī brīvdienās un svētdienās no plkst. 9:00 līdz plkst. 17:00. Janvāra pirmajās dienās Dienas centrā vidēji uzturējās 160 cilvēki.

Rīgas pašvaldībā darbojas sekojošas naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:

• SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);

• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7).

Nakts patversmes sievietēm:

• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Bārddziņu ielā 2);

• „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā Tvaika ielā 2, korpuss 12).

Nakts patversmes vīriešiem:

• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);

• Nakts patversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 336);

• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem (Katoļu ielā 57, Rīgā) iespējams saņemt:

sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus;

izglītojošas, prasmju apguves, fizisko spēju attīstības, darba iemaņu apguves un sociālās rehabilitācijas, atbalsta un pašpalīdzības grupu nodarbības;

ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī;

dušas pakalpojumus;

dezinfekcijas pakalpojumus;

veļas mazgāšanas pakalpojumus.

Lūgums iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis kritiskā situācijā, jo palīdzības sniegšana var tikt atrisināta ar vienu tālruņa zvanu!

Rīgas patversmē (Maskavas ielā 208) un Dienas centrā Katoļu ielā 57 iedzīvotāji aicināti ziedot ziemai atbilstošu apģērbu, apavus, segas, bet visām lietām jābūt tīrām un lietošanas kārtībā!

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais