Šī gada laikā Rīgā ir palielinājies pieprasījums pēc jauniem būvprojektiem, par to liecina Rīgas pilsētas būvvaldē izsniegto plānošanas un arhitektūras uzdevumu apjoms būvprojektu, inženierkomunikāciju un zemes ierīcības projektu sagatavošanai, salīdzinot ar laika periodu 2010.gadā, tas ir palielinājies par 27 %.
Saskaņoto un akceptēto projektu daudzums palielinājies par 8%, izsniegto būvatļauju daudzums palielinājies par 16 %, vienkāršoto procedūru atļaujas izdotas par 17 % vairāk, savukārt ekspluatācijā pieņemtas par 12% mazāk būvju. Izdoti 58 Būvvaldes lēmumi par patvaļīgās būvniecības radīto seku novēršanu, tas ir 50% vairāk nekā pērn. Kopumā Būvvaldes Klientu apkalpošanas centrs un Būvvaldes speciālisti apkalpojuši 52 246 klientus.
Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieks Inguss Vircavs: "Šī gada laikā katru mēnesi Būvvalde ir izsniegusi vidēji par 50 plānošanas un arhitektūras uzdevumiem vairāk nekā pērn. Protams, šo pieaugumu projektēšanā un būvniecībā mēs ievērosim tikai nākamajos gados, tomēr šī pozitīvā tendence vieš cerības uz augšupeju būvniecības jomā." Šī gada deviņos mēnešos Rīgas pilsētas būvvaldē sagatavoti un izsniegti 1 432 plānošanas un arhitektūras uzdevumi un 101 nosacījumi zemes ierīcības projekta izstrādei un 119 nosacījums inženierkomunikācijas trašu ierādei, kas kopumā ir par 27% vairāk nekā pagājušā gadā, šajā laika periodā.
Kopumā Būvvaldē iesniegti 1 450 būvprojekti, t. sk. zemes ierīcības projekti, no kopējā apjoma saskaņoti un akceptēti 1 354 projekti, tas ir par 8% vairāk nekā 2010.gada deviņos mēnešos. Projektu aprites nodaļas vadītāja Solveiga Volosovska atzīmē: "Salīdzinot ar 2010 gada šādu pašu periodu, šogad iesniegto projektu daudzums ir pieaudzis vidēji par 31 projektu mēnesī vairāk, kas norāda, ka būvprojektēšana lēni, bet stabili attīstās pozitīvā virzienā."
Ir izsniegtas 728 būvatļaujas, tas ir par 16% vairāk nekā pērn, sagatavotas 1 913 vienkāršoto procedūru atļaujas, t. sk. rekonstrukcijas/renovācijas apliecinājuma kartes, tas ir par 17 % vairāk nekā 2010.gada deviņos mēnešos.
Apstādījumu inspekcijas vadītāja Aija Anita Baķe: "Šī gada laikā ir sarucis nozāģēto koku apjoms pilsētā, kā viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmējis šo procesu ir palielinātais zaudējumu apmērs par dabas daudzveidības samazināšanu par koku ciršanu. Tas ir rosinājis zemes īpašniekus un tiesiskos valdītājus ievērojami rūpīgāk izvērtēt jautājumu par nepieciešamību nozāģēt koku. Tādējādi realizējot būvprojektus, ievērojami biežāk tiek saudzēti pilsētas apstādījumi un kokam, kas audzis vairākus desmitus gadu, ir ievērojami lielāka iespēja turpināt savu pastāvēšanu." Balstoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas lēmumiem, izsniegtas 511 koku ciršanas atļaujas, kas salīdzinot ar pagājušā gada laika periodu ir par 14% mazāk.
Ekspluatācijā pieņemtas 523 būves, tas ir par 12 % mazāk nekā pērn šajā laikā. Sastādīti 506 administratīvo pārkāpumu protokoli par atkāpēm un pārkāpumiem būvniecības procesa normatīvos un reklāmas/izkārtnes izvietošanas noteikumos, salīdzinot ar pagājušo gadu, tas ir par 22 % mazāk.
Šī gada laikā Pilsētvides dizaina pārvaldē sagatavotas 2 386 pases tirdzniecības vietām, reklāmām un izkārtnēm, kas kopumā ir par 6 % vairāk nekā 2010.gada deviņos mēnešos.
Patvaļīgās būvniecības radīto seku novēršanai sagatavoti 315 dokumenti, no tiem 58 ir Būvvaldes lēmumi par patvaļīgās būvniecības radīto seku novēršanu, tas ir par 50% vairāk nekā pērn šajā laika periodā.
Apmeklētāju pieņemšanas laikā apkalpoti 52 246 klienti, no tiem 25 792 apkalpoti Klientu apkalpošanas centrā, sniegtas atbildes uz 14 130 zvaniem, tas ir par 10 % mazāk nekā pērn.