Vidēji katrs ceturtais jeb 25 procenti no Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegtajiem būvprojektiem nav akceptējami ar pirmo iesniegšanas reizi, jo nepieciešami papildinājumi un koriģējumi.
Ar mērķi paaugstināt izstrādāto būvprojektu kvalitāti, Būvvalde par nekvalitatīvi, tas ir, LR normatīvajiem aktiem neatbilstošu būvprojektu iesniegšanu akceptēšanai informē arī Latvijas būvinženieru savienību un Latvijas arhitektu savienību.
Rīgas pilsētas būvvaldes Projektu izvērtēšanas nodaļas vadītāja Marika Treija: „Informējam atbildīgos speciālistu sertificētājus par nekvalitatīvi izstrādātiem būvprojektiem, jo vēlamies uzlabot Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegto būvprojektu kvalitāti. Ceram, ka sadarbība ar Latvijas būvinženieru savienību un Latvijas arhitektu savienību būs produktīva un, pieņemot lēmumu par sertifikāta pagarināšanu, Būvvaldes sniegtā informācija tiks ņemta vērā.”
Būvvaldei ir tiesības akceptēt būvprojektu tikai, ja tas atbilst visām normatīvos noteiktajām prasībām, iesniedzot būvprojektu tā izstrādātājs ar savu parakstu apliecina, ka šīs prasības ir izpildītas.
Gadījumos, kad iesniegtajā būvprojektā nav ievērotas normatīvajos aktos norādītās prasības, tiek sagatavots pamatots negatīvs Administratīvais akts ar kuru atteikts akceptēt iesniegto būvprojekta risinājumu. Šī informācija tiek nosūtīta būvprojekta pasūtītājam, projektētājam un no šī gada aprīļa vidus arī Latvijas būvinženieru savienībai un Latvijas arhitektu savienībai. Laika periodā no aprīļa vidus līdz jūnija beigām Būvvaldē akceptēšanai saņemts 461 būvprojekts no tiem 105 ir iesniegti atkārtoti un 73 gadījumos noraidīta būvprojekta akceptēšana.
Atkarībā no būvprojektā pieļautajām nepilnībām, no kopējiem 25 % vidēji 16 % gadījumu tiek sagatavots pamatots negatīvais Administratīvais akts, kurā norādītas atkāpes no normatīvos (Latvijas būvnormatīvos, Vispārīgajos būvnoteikumos u.c.) minētajām prasībām. Visbiežāk būvprojekta sastāvā nav iekļauti nepieciešamie kopīpašuma īpašnieku paraksti vai kaimiņu zemes gabala īpašnieku saskaņojumi, būvprojekta sastāvā iekļauti nepilnīgi izstrādāti dokumenti, nav izpildīta kāda no plānošanas un arhitektūras uzdevuma prasībām un vairākas citas nepilnības.
Vidēji 9% gadījumu ir pieļautas nepilnības būvprojekta noformēšanā, piemēram, nepilnīga informācija – trūkst nepieciešamo parakstu vai atšifrējumu, nav norādīti datumi, nav numurētas lapas puses un noformējot rasējumu lapas nav norādīta būvniecības likumdošanā norādītā terminoloģija, kā arī vairākas citas nepilnības, kuras iespējams labot, ierodoties Būvvaldē, Amatu ielā 4, Apmeklētāju pieņemšanas laikā pirmdienās un ceturtdienās no plkst.14.00 līdz plkst.18.00.
Vispārīgie būvnoteikumi nosaka, ka, iesniedzot būvprojektu, būvprojekta vadītājs ir atbildīgs par būvprojekta atbilstību tehniskajiem noteikumiem, Būvniecības likumam un citu normatīvo aktu prasībām, projektēšanas darbu koordinēšanu, atsevišķu projekta daļu savstarpēju atbilstību un būvprojekta saturu kopumā.