"Rīgas siltums" skaidro, kāda izmaiņas rēķinā varētu būt divistabu dzīvoklim Rīgā

© Vladislavs Proškins/F64

AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifa samazināšana rīdziniekiem ļaušot ietaupīt aptuveni 40 miljonus eiro, informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļas vadītājas pienākumu izpildītāja Agnete Bušta.

Siltumenerģijas tarifa samazināšanu izdevies panākt, pārskatot visas izdevumu pozīcijas - samazinājuma pamatā esot pirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas. Divistabu dzīvoklī apkurei ziemas mēnešos pie līdzīga patēriņa mazāk būs jāmaksā par aptuveni 15 eiro salīdzinājumā ar pagājušo ziemu.

AS "Rīgas siltums" kurināmo iegādājas atklātos konkursos un biržas izsolēs, tādējādi konkurences apstākļi veicina iegūt izdevīgākos piedāvājumus.

Uzņēmums atgādina, ka apkures rēķinu ietekmē siltumenerģijas patēriņš, un visbūtiskākais patēriņa samazinājums panākams, siltinot ēkas, kā arī siltumenerģiju izmantojot racionāli ikdienā - katram savā dzīvoklī.

LETA jau ziņoja, ka AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs no šā gada 15.oktobra samazināsies par 10% un būs būs 74,17 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Latvijā

Vairums jeb 76% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka būtu jāmeklē risinājumi, lai ierobežotu sociālo tīklu lietošanu bērnu un jauniešu vidū, liecina “Tele2” un “Norstat” veiktās aptaujas dati. Lielākā daļa jeb 33 % iedzīvotāju uzskata, ka sociālos tīklus būtu pilnībā jāaizliedz bērniem līdz 13 gadu vecumam, kas atbilst daudzu sociālo tīklu platformu noteikumiem. Savukārt 19% uzskata, ka sociālie tīkli jāaizliedz līdz 7 gadu vecumam vai līdz laikam, kad bērns vēl apmeklē bērnudārzu.

Svarīgākais