Rīgas mērs atvainojas ģimenei, kuras bērns objektā Doma laukumā salauza abas kājas [papildināts]

© Dmitrijs Suļžics/MN

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) atvainojas ģimenei, kuras bērns cietis vides objektā Vecrīgā.

Šodien pēc preses konferences laikā Ķirsis pauda cerību, ka vides objekta autori sazināsies ar cietušā bērna ģimeni un kompensēs ne tikai fiziskās, bet arī morālās ciešanas.

Viņš norādīja, ka pašvaldība uzticējās objekta autoriem, ka vides objekta šūpoles ir drošas un nerada traumu risku.

Ķirša ieskatā, autoriem būtu jāizvērtē iespējas garantēt cilvēku drošību, pretējā gadījumā šūpolēm jākļūst par stacionāriem soliņiem.

Papildināts:

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, pēc saņemtā ziņojuma, ka Doma laukuma vides objekta "Kopā pie Doma" kustīgais elements - "šūpoles", iespējams, ir nedrošs apmeklētājiem, otrdien, 13.augustā, tika ierobežota tā izmantošana.

Patlaban objekts ir nofiksēts un draudus drošībai nerada, arī Rīgas dzimšanas dienas pasākumu laikā objekts būs statisks un pēcāk tiks lemts, vai atjaunot ierobežotu kustību.

Papildus pie vides objekta izvietotas drošības norādes, kas cilvēkus aicina būt piesardzīgiem un lietot to atbildīgi.

Objekta drošība ir testēta pirms objekta nodošanas ekspluatācijā, un testi parādīja, ka piesardzīgi to ekspluatējot, objekts ir drošs, skaidroja domē.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments rīkoja metu konkursu vides mākslas objektu izveidei Vecrīgā.

Doma laukumā tika uzstādīts objekts "Kopā pie Doma", kura autori ir apvienība "Lightfoot" - Toms Kampars, Hori-Zonte, Antonella Amesberger, Jurgis Gečys un Artis Neilands.

Konkursā kopumā tika pieteikts 21 mets četrām vietām Vecrīgā.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.