VUGD izplata paziņojumu par vakardienas plašo ugunsgrēku Ganību dambī

© Dmitrijs Suļžics/MN

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. augusta plkst. 6.30 līdz 8. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 65 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 33 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Pusastoņos vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Rubenes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Tā rezultātā mikroautobuss bija apgāzies uz sāniem un tajā bija iespiests cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidrauliskajiem instrumentiem cilvēku atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 19.13 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Brīvības gatvi Rīgā, kur Juglas kanālā bija notikusi naftas produktu noplūde apmēram 80 m2 platībā. Lai noplūdi ierobežotu, notikuma vietā tika uzstādītas norobežojošās bonas 100 m garumā. Situācijas novērtēšanai strādāja bezpilota gaisa kuģis. Plkst. 21.39 darbs notikumā noslēdzās.

Plkst. 13.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Ganību dambi Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vairāki angāri. No objekta pārstāvjiem tika saņemta informācija, ka degošajos angāros atrodas titāna skaidas, kuras nav ieteicams dzēst ar ūdeni, kā arī naftas produktus saturošas eļļas. Tāpēc sadarbībā ar Rīgas domi tika organizēta grants piegāde, lai ar to noklātu šo vielu, kā arī tam nepieciešamā tehnika - sešas kravas automašīnas, trīs frontālie iekrāvēji un divi traktori. Tas ļāva noslāpēt liesmas un samazināt sadūmojumu tuvākajā apkārtnē. Papildus tika īstenoti pasākumi, lai no liesmām nosargātu vēl vienu blakus esošo angāru. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 18.36 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās liesmu izplatīšanos ierobežot. Notikuma vietā dega pieci angāri kopumā 900 m2, kā arī starp angāriem novietotā gatavā produkcija un tehniskās iekārtas 650 m2 platībā. Kopējā degšanas platība - 1550 m2. Notikuma vietā strādā 40 ugunsdzēsēji glābēji un astoņas autocisternas, divas autokāpnes, šlūteņu un putu specializētais automobilis. Lai koordinētu visu iesaistīto pušu darbu un nepieciešamo resursu iesaisti, notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, kurā tika iekļauti operatīvo dienestu, objekta, Valsts vides dienesta, Rīgas domes pārstāvji un citu iestāžu pārstāvji. Situācijas novērtēšanu no gaisa veica VUGD bezpilota gaisa kuģis.

Pēc tam, kad vakar vēlu vakarā titāna skaidu kaudzes bija apbērtas ar smiltīm, tādējādi novēršot skābekļa piegādi un atklātu degšanu, aktīvi dzēšanas darbi tika apturēti. Naktī ugunsdzēsēji glābēji veica teritorijas novērošanu un apklāto kaudžu monitoringu ar termokameru un bezpilota gaisa kuģiem. Darbs notikuma vietā turpinās.

Plkst. 10.53 saņemts izsaukums uz Madonas novada Ērgļiem, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega dzīvoklis trešajā stāvā 36,5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas kopumā evakuējās 13 cilvēki. Četri cilvēki, kas evakuējās no degošā dzīvokļa, negadījumā cieta. Plkst. 12.43 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.
Plkst. 10.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jātnieku ielu Daugavpilī, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 130 m2 platībā. Plkst. 12.49 ugunsgrēks likvidēts.
Vakar plkst. 08.29 VUGD saņēma informāciju, ka Dzintaru ielā Liepājā, četrstāvu dzīvojamā mājā, kurai ir izbūvēts mansards, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu un pie ceturtā stāva loga atrodas divi cilvēki, kuri sauc pēc palīdzības. Ugunsdzēsēji glābēji ar autokāpnēm nokļuva līdz cilvēkiem un viņus izglāba. Liesmu izplatīšanās ierobežota plkst. 10.56. Dzīvojamās mājas trešajā stāvā dega dzīvoklis 50 m2 un starpstāvu pārsegums 15 m2 platībā. Plkst. 12.37 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Vakar Liepājā no ezera ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega mansarda stāvs, sadzīves mantas un ārdurvis, mikroautobuss, trīs vieglās automašīnas, puspiekabes ritenis, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektrības vadi, tūjas, kūdra un sausā zāle.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais