Rīgā 7. tramvaju maršrutā sāks kursēt zemās grīdas tramvaji

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šodien Rīgā 7. tramvaja maršrutā sāks kursēt zemās grīdas tramvaji, informē uzņēmums "Rīgas satiksme".

Pirmais zemās grīdas tramvajs maršrutā dosies plkst.11 Lastādijas ielā 6.

Pasākuma laikā tiks sniegta informācija par paveiktajiem darbiem tramvaja sliežu modernizācijā.

Pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV), "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa un valdes loceklis Jānis Golubevs, kā arī seļu būves firmas SIA "Binders" pārstāvji.

Kā ziņots, īstenojot 7.tramvaja maršruta oielāgošanu zemās grīdas tramvajam, uzbūvētas 30 jaunas pieturas, ierīkoti vairāk nekā 10 kilometri jaunu kontakttīklu, maksimāli likvidējot kontakttīklu atsaites pie ēkām un izmantojot balstus. Kopumā maršrutā izmantoti 230 jauni kontakttīklu balsti un atjaunoti 46 balsti.

Ierīkoti vairāk nekā pieci kilometri jaunu sliežu ceļu, pārbūvēti 950 metri ūdensvada tīklu, 1100 metri sadzīves kanalizācijas. Projekta laikā ieklāti 15 630 kvadrātmetri asfaltbetona seguma un 10 615 kvadrātmetri bruģa seguma. Veikti arī citi darbi, nomainot apmales, izvietojot ceļazīmes kā arī veicot apzaļumošanas darbus.

Būvdarbi tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem. Šajā projektā plānota arī 5. tramvaja maršruta infrastruktūras un 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas krustojuma pārbūve.

Kopējās projekta izmaksas plānotas 55,2 miljoni eiro, savukārt Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 85% apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām jeb 38,78 miljoni eiro.

Kā ziņots, "Rīgas satiksmes" apgrozījums 2022.gadā palielinājies par 5% - no 161,12 miljoniem eiro 2021.gadā līdz 168,7 miljoniem eiro 2022.gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa 2022.gadā saruka vairāk nekā divas reizes un bija 1,25 miljoni eiro.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.