Turpinās izskatīt krimināllietu par nelikumībām saistībā ar Krievu salas attīstību

© Pixabay

Krimināllietu, kurā bijusī Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersona Aigars Pečaks apsūdzēts saistībā ar iespējamām nelikumībām infrastruktūras attīstībā Krievu salā Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 10.oktobrī plkst.10, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Neminot personas vārdu, prokuratūra aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja, ka persona apsūdzēta par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Apsūdzētais, būdams valsts amatpersona Rīgas brīvostas pārvaldē, nepildīja savus pienākumus, lai kontrolētu un uzraudzītu būvniecības procesus ostas teritorijā, norāda prokuratūrā.

Pečaks, apzinoties, ka kāda uzņēmuma nomātā Rīgas Brīvostas pārvaldes teritorija būs nepieciešama ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra uz Krievu salu, pieļāva, ka uzņēmums šajā teritorijā izbūvē atklāta tipa noliktavu, uzskata apsūdzība.

Tādā veidā no 2007.gada septembra līdz 2015.gada augustam apsūdzētais nepildīja amatpersonas pienākumus un neizdarīja darbības, kas viņam pēc uzliktā uzdevuma bija jāveic, lai novērstu paredzamu būtisku kaitējumu lielā apmērā.

Pečakam esot vajadzējis paredzēt un viņš varējis paredzēt, ka, aiz nolaidības pieļaujot valsts amatpersonas bezdarbību, radīsies smagas sekas. Uzņēmuma un Rīgas brīvostas pārvaldes noslēgtais nomas līgums paredzēja, ka iznomātāja pienākums, izbeidzot līgumattiecības, ir iegādāties vai atlīdzināt nomniekam ieguldījumus tikai par tām būvēm, kuru celtniecībai iznomātājs pirms celtniecības darbu sākšanas devis rakstisku piekrišanu, norādīja prokuratūrā.

Tādējādi apsūdzētais nodarījis Rīgas brīvostas pārvaldei materiālu zaudējumus sakarā ar papildu nepamatotām izmaksām 1 012 467 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.

Svarīgākais