Rīgas Sociālajam dienestam ieceļ jaunu vadītāju

© Unsplash

Pirms Jāņiem nomainīta Rīgas Sociālā dienesta vadītāja, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē. Līdzšinējā vadītāja Guna Eglīte iesniegusi atlūgumu un pēc pašas vēlēšanās šo amatu pametusi.

Saskaņā ar Rīgas mēra Viļņa Ķirša (JV) rīkojumu, šajā amatā iecelta Sociālā dienesta Ziemeļu rajona nodaļas vadītāja Ruta Čaika.

Viņai šie pienākumi jāpilda uz laiku līdz jauna Rīgas Sociālā dienesta vadītāja iecelšanai amatā.

Čaika Rīgas sociālajā sistēmā strādā gandrīz 20 gadus. Savu darbu viņa sākusi kā sociālais darbinieks.

Čaika bijusi iesaistīta daudzos nozīmīgos dienesta darbības uzlabošanas procesos, vadījusi atbalsta centru, veidojot sadarbību ar citu valstu sociālās jomas partneriem, desmit gadus vadījusi dienesta teritoriālo centru, ieviešot divu līmeņu darba procesu sociālās palīdzības jomā.

Ziemeļu rajona nodaļas vadītājas amatā viņa piedalījās procesa izstrādē un realizēšanā, ieviešot sociālo aprūpes pakalpojumu jomas restrukturizāciju un darba optimizāciju.

Pašlaik Ziemeļu rajona nodaļā norisinās sociālā darba jomas pilotprojekts - efektivizējot darba procesus.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domē pašlaik ir vairākas augstu amatu vakances, piemēram, Izglītības, kultūras un sporta departamentu kā arī Mājokļu un vides departamentu ilgstoši vada pienākumu izpildītāji.

Latvijā

Mēs nebijām tikušies gadiem. Jānis pēc aktīvās politikas posma dzīvoja diezgan savrupi, dienas dalot ar meitu Madaru un sievu Baibu. Kad uzzināju traģisko vēsti par Jāņa bojāeju, sirdī iedzēla senas atmiņas kā dadža pogaļas, un es nodomāju: kādam ir jābūt izmisumam, lai izvēlētos nāvi, nevis iespējamu izeju no šķietamas bezizejas?... Jānis, kuru ieraudzīju atvadu brīdī, atbildi nesniedza. Jānis Straume, savulaik kaismīgs un principiāls politiķis, vienlaikus – mazliet sentimentāls, sevī vērsts vienpatis ar latvieša dvēseli.

Svarīgākais