Rīgā lielajos pasākumos vairākkārt lietojamās glāzes būs obligāti jāizmanto no nākamā gada, paredz šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdē akceptētais saistošo noteikumu projekts Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība.
Saistošie noteikumi paredz, ka ielu tirdzniecībā pasākuma laikā, īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībā un ielu tirdzniecībā Ziemassvētku laikā pārdot dzērienus glāzēs, kurām nav nodrošināta atkārtota lietošana un netiek piemērota depozīta maksa, izņemot 20 līdz 50 ml liela tilpuma neplīstoša materiāla glāzēs.
Savukārt pārejas noteikumi noteiks, ka ielu tirdzniecībai pasākuma laikā, ja pasākuma kopējais apmeklētāju un dalībnieku skaits pārsniedz 5000 personas, minētā norma tiks piemērota no 2025.gada 1. janvāra.
Kā tika skaidrots deputātiem, šāds izņēmums esot saistīts ar ražotāju nespēju nodrošināt tā dēvētās depozītglāzes lielajiem pasākumiem.
Noteikumi arī paredz, ka ielu tirdzniecības vieta tiešā arhitektūras pieminekļa tuvumā nedrīkstēs traucēt tā vizuālo uztveri, neizjauks kultūrvēsturiskās vides tēlu, vērtību kopuma radīto noskaņu.
Visiem tirdzniecības vietas elementiem, kā arī vairāku vienkopus izvietotu ielu tirdzniecības vietu dizaina risinājumiem būs jābūt jābūt stilistiski vienotiem.
Rīgas vēsturiskajā centrā un aizsargājamās apbūves teritorijā ielu tirdzniecības vietai būs jābūt individuāli integrētai pilsētvidē un jāveido ar to vienots ansamblis.
Ielu tirdzniecības vieta nedrīkstēs atrasties zaļajā zonā un apstādījumos, tā nedrīkstēs traucēt gājēju plūsmu un satiksmi. Ietves brīvajam platumam būs jābūt vismaz 1,20 metriem Vecrīgā, 2 metriem Rīgas vēsturiskajā centrā un 1,5 metriem pārējā Rīgas teritorijā.
Tāpat būs jānodrošina piebrauktuves un iebrauktuves platums vismaz 3,5 meti un brīva piekļuve inženierkomunikāciju akām.
Noteikumi aizliegs izvietot tirdzniecības vietu pie B un C kategorijas ielām, pasliktinot konkrēto pilsētvidi, izvietot ielu tirdzniecības vietu pie publisku ēku ieejām, pasliktinot konkrētās ēkas uztveramību, funkcionalitāti un arhitektūru.
Tāpat tie liegs aizsegt gājēju un pazemes pārejas, kāpņu priekšlaukumus, izvietot ielu tirdzniecības vietu zaļajā zonā un apstādījumos bez īpašnieka vai apsaimniekotāja saskaņojuma, aizsegt skatlogus bez to īpašnieka vai lietotāja piekrišanas, stacionārus reklāmas un vides objektus, esošas tirdzniecības vietas, preču piegādes zonas, informatīvas zīmes, satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus, bankomātus, pakomātus un tamlīdzīgus objektus.
Ja noteikumi tiks pieņemti, tiks aizliegt ielu tirdzniecības vietas ierīkošanā izmantot plēves, iekštelpu interjera mēbeles.
Savukārt peldvietās un pludmalē būs liegts izmantot mehāniskos transportlīdzekļus un rūpnieciski izgatavotas tirdzniecībai paredzētas piekabes ja mehāniskā transportlīdzekļa pilna masa pārsniegs 3500 kilogramus, bet piekabes pilna masa pārsniedz 1750 kilogramus.
Ielu tirdzniecībai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai tiks noteikti atšķirīgi darba laiki. Vecrīgā un Vecāķos šāda veida tirdzniecība varēs notikt bez ierobežojumiem.
Apkaimē Centrs, Avoti, Ķīpsala, Āgenskalns, Brasa, Grīziņkalns, Pētersala, Andrejsala, Skanste, Teika, Mežaparks, Salas ielu tirdzniecība sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai varēs notikt no plkst.6 līdz plkst.23, bet apkaimēs Buļļi, Bolderāja, Voleri, Spilve, Kleisti, Imanta, Daugavgrīva, Iļģuciems, Dzirciems, Zolitūde, Zasulauks, Šampēteris, Pleskodāle, Beberbeķi, Mūkupurvs, Bieriņi, Torņakalns, Atgāzene, Ziepniekkalns, Bišumuiža, Katlakalns, Dārziņi, Rumbula, Ķengarags, Šķirotava, Maskavas forštate, Dārzciems, Pļavnieki, Dreiliņi, Purvciems, Mežciems, Jugla, Brekši, Berģi, Bukulti, Suži, Čiekurkalns, Jaunciems, Trīsciems, Vecdaugava, Mangaļsala, Vecmīlgrāvis, Mīlgrāvis, Kundziņsala, Sarkandaugava - no plkst.6 līdz 22.
Gala lēmums par saistošajiem noteikumiem jāpieņem Rīgas domes sēdē.