Rīgas dome dusmīga: Andrejsalas attīstītājs patvaļīgi veicis nesaskaņotas aktivitātes

© f64.lv, Dāvis Ūlands

Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora - nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas “Eagle Hills” - par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu. Pēc paskaidrojumu saņemšanas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka patlaban publiskajā telpā investora prezentētā Andrejsalas attīstības vīzija neatbilst sākotnējai koncepcijai, ar ko tika iepazīstināta pašvaldība pirms memoranda parakstīšanas, kā arī tā pirmsšķietami neatbilst spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānojumam. Pēc Pilsētas attīstības departamenta (PAD) ekspertu vērtējuma, tik blīva apbūve Daugavas krastā Rīgā nav pieļaujama, tāpat iecerēto būvju augstums, visdrīzāk, nav atbilstošs teritorijas plānošanas dokumentiem.

Turklāt, pretēji sadarbības memorandā minētajam, ka pusēm ir savstarpēja izpratne par sadarbību komunikācijā par projekta iecerēm un virzību, attīstītājs uzsācis vienpusēju un intensīvu projekta publisko kampaņu.

PAD arī konstatējis patvaļīgu būvniecību, izvietojot pilsētvidē apjomīgu projekta reklāmas zīmi - Eksporta ielā 3A izvietots reklāmas objekts ar uzrakstu RW RIGA WATERFRONT, kuram nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja. Tas viennozīmīgi ir nosacījumu pārkāpums, par ko noformēts attiecīgs pārkāpuma protokols un tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta. Papildus konstatēts, ka Eksporta ielā pie apgaismes stabiem izvietoti vairāk nekā desmit karogi ar tādiem pašiem uzrakstiem, kuriem arī nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja, par ko noformēs apskates aktu un sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka sadarbības memorandam ar attīstītāju “Eagle Hills” piekrita, labticīgi pieņemot, ka attīstītājs pildīs memoranda nosacījumus, kā pēc burta, tā pēc gara, kā arī novērtējot investora nodomus attīstīt degradētu teritoriju. Vienlaikus pašlaik attīstītāja aktivitātītes demonstrē patvaļīgu rīcību, kas pilsētai nav pieņemama. Pašvaldība neakceptē šādas investora darbības, tāpēc tiek gatavota vēstule attīstītājam, prasot paskaidrojumus. Kad tie tiks saņemti, pašvaldība lems par nākamajiem soļiem, paturot tiesības vienpusēji atkāpties no sadarbības memoranda.

Šī gada sākumā parakstītais sadarbības memorands ar “Eagle Hills” ir turpinājums 2023. gada pavasarī Rīgas bijušā mēra Mārtiņa Staķa parakstītajam memorandam par Rīgas ūdensmalas attīstības projekta nozīmi un sadarbības principiem, kas slēgts ar politiķa Aināra Šlesera ģimenei piederošo uzņēmumu “Riga Port City”.

Pēc attīstītāja paskaidrojumu saņemšanas Rīgas domei, iespējams, būs jāvērtē vienpusēja atkāpšanās no abiem dokumentiem.

Latvijā

Uzņēmuma "SOAAR" vadītājs Renārs Kadžulis jau paredzējis, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesāks kriminālprocesu par iespējamām nelikumībām saistībā ar uzņēmuma veidoto vēlēšanu sistēmu izmantošanu partijai "Vienotība".

Svarīgākais