Tiesa noraida pieteikumu par piketa aizliegšanu palestīniešu atbalstam janvārī

© Kaspars Krafts / F64

Rīgas pašvaldība uzvarējusi tiesā par piketa aizliegšanu palestīniešu atbalstam janvārī, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais Administratīvā rajona tiesas spriedums.

2023.gada 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

19.decembrī Rīgas pašvaldība saņēma pieteikumu par 6.janvārī pie Ministru kabineta plānotu piketu Palestīnas atbalstam.

Rīgas pilsētas izpilddirektors šo piketu aizliedza, jo tā rīkotājs, nespējot prognozēt uz to ierodošos personu skaitu, tai skaitā nespējot identificēt piketā izmantojamo plakātu, lozungu, transparentu saturu, nevarētu novērst konstatētos riskus.

Tiekoties ar pasākuma rīkotāju, ne pašvaldības pārstāvji, ne tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji neguva pārliecību, ka pieteicējs kā organizators pie šādiem nekontrolētiem apstākļiem spēs ievērot un nodrošināt tam likumā noteiktos pienākumus.

Pasākuma pieteicējs šo lēmumu pārsūdzēja tiesā.

Savukārt tiesa, izvērtējot lietas apstākļus, nolēma noraidīt pieteikumu par Rīgas pašvaldības izpilddirektora lēmuma atzīšanu par prettiesisku.

Spriedumu var pārsūdzēt Senāta Administratīvo lietu departamentā mēneša laikā.

LETA jau ziņoja, ka nākamie pasākumi Palestīnas atbalstam Rīgā tika atļauti.

Latvijā

Kopš pērnā gada rudenī tapa zināms, ka ekspremjers Krišjānis Kariņš (JV) speciālos reisus (privātlidmašīnas) izmantojis vismaz 36 Eiropā notiekošu pasākumu apmeklēšanai, kam iztērēts vairāk nekā 1,3 miljoni eiro valsts budžeta un Briseles naudas, skandāls nerimstas. Par vainīgo šajā naudas šķērdēšanā ar esošās premjeres labvēlību “norīkots” nu jau bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Svarīgākais